bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Aktywny Senior rusza od września

Po wakacjach wracamy do zajęć ogólnorozwojowych

Jedni wolą spędzać czas aktywnie, inni rozwijać się intelektualnie, a jeszcze inni lubią spędzać cały dzień przed telewizorem. Jednak aktywność ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Seniorzy, którzy do tej pory brali udział w zajęciach Aktywnego Seniora potwierdzają, że ich samopoczucie i kondycja są w dużo lepszej formie. Wiadomo, że ćwiczenia w grupie rówieśników są przyjemniejsze i łatwiej się do nich zmobilizować. Najważniejsze, by forma, którą się wybierze, sprawiała przyjemność.

Dlatego, też proponujemy mareckim seniorom bezpłatne zajęcia, gdzie z innymi uczestnikami będą ćwiczyć pod okiem trenera, który zajęcia dostosuje do możliwości grupy.

Zdrowy kręgosłup - Zajęcia, których celem jest poprawa ruchomości kręgosłupa, oraz zadbanie o kondycję mięśni i struktur okołostawowych. Dzięki realizowanym ćwiczeniom seniorzy mogą pozbyć się dolegliwości bólowych kręgosłupa i rozwiązywać dotychczasowe problemy takie jak skrzywienia i kompensacje, które utrudniają codzienne funkcjonowanie. Na czas zajęć uczestnicy otrzymują niezbędne przybory takie jak maty do ćwiczeń, rollery, piłeczki lacrosse, które umożliwiają wykonanie zaplanowanego treningu.

Nordic walking - to forma rekreacji ruchowej uprawiana na świeżym powietrzu. Polega na marszu z użyciem kijów. Ćwiczenia wykonywane podczas treningu, mają w sobie elementy ogólnorozwojowe, koordynacji ruchowo wzrokowej oraz zdrowego kręgosłupa, dlatego tak chętnie są wykonywane przez uczestników.

Fitness - poprawia samopoczucia i dzięki temu obniża ryzyko depresji, pomaga utrzymać sprawność fizyczną. Są to zajęcia, których celem jest wprowadzenie ruchu do życia seniorów. Treningi są prowadzone przy muzyce, która nadaje tempo wykonywanym ćwiczeniom i pozwala osiągnąć umiarkowane tętno wśród uczestników.

Trening pamięci i koncentracji – zabawa poprzez ruch i rytm, zapamiętywanie poprzez skojarzenia i żonglowanie.  Korzystnie wpływa na koncentrację, cierpliwość, samoświadomość i koordynację ruchową

Warsztaty kreatywne – tworząc różne „bibeloty” seniorzy mogą poprawić zręczność, koordynację mięśni i  sprawność intelektualną.  Podczas spotkań powstają między innymi pudełka dekoracyjne, ozdobne doniczki, ramki, słoiki, elementy dekoracji domu lub niebanalne upominki. 

Rozmówki angielskie - zajęcia, których celem jest nauka języka angielskiego od podstaw. Nauka ukierunkowana jest na rozwinięcie umiejętności komunikacyjnych, które seniorzy mogą napotkać w trakcie codziennych sytuacji. W ramach zajęć uczestnicy otrzymują materiały dydaktyczne, które krok po kroku wprowadzają ich w słownictwo, angielskie czasy, gramatykę, ćwiczenia mówienia i pisania, oraz odkrywanie różnic kulturalnych między Polską, a krajami anglojęzycznymi.
 

Zajęcia sportowe dla seniorów prowadzone będą w  różnych lokalizacjach naszego miasta m.in. Parku Wolontariuszy, w sali i na boisku przy Zespole Szkół nr 2 przy ul. Wczasowej 5 na Strudze, jak też w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Szkolnej 9. Pozostałe zajęcia jak rozmówki angielskie, trening pamięci i koncentracji, warsztaty kreatywne i fitness będą prowadzone stacjonarnie w Centrum Aktywności Fabryczna 3. Na większość zajęć będą obowiązywały zapisy ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.

Zapisy na zajęcia pod nr tel. 22 129 11 83 lub w CAF3 przy ul. Fabrycznej 3.
 

Zajęcia na zapisy:

 1. Warsztaty kreatywne (5 września godz. 10:00 – 12:00)
 2. Trening pamięci i koncentracji I grupa dla osób, które nie brały udziału w poprzednich edycjach (od 12 września, wtorki godz. 10:00 – 12:00)
 3. Trening pamięci i koncentracji II grupa (od 14 września, czwartki godz. 10:00 – 12:00)
 4. Rozmówki angielskie I grupa dla osób początkujących (od 5 września,  wtorki godz. 12:30 – 13:30)
 5. Rozmówki angielskie II grupa dla osób średniozaawansowanych (od 10 października, wtorki, godz. 12:30 – 13:30)
 6. Fitness (wtorki, godz. 14:00 – 15:00)
 7. Zdrowy kręgosłup, (od 6 września, środy godz. 17:00 – 18:30,  SP 2, ul. Szkolna 9)

Zajęcia otwarte (bez zapisów):

 • Nordic Walking (Park Wolontariuszy przy ul. Sportowej)
 • Nordic Walking (Struga/boisko przy Zespole Szkół nr 2 przy ul. Wczasowej 5)
 • Zdrowy Kręgosłup (w Zespole Szkół nr 2, przy ul. Wczasowej 5)

 

Harmonogram zajęć:

 • Poniedziałek – Nordic Walking, godz. 9:00 – 10:30 (Park Wolontariuszy)
 • Wtorek – zajęcia kreatywne/ trening pamięci i koncentracji/ rozmówki angielskie/fitness  godz. 10:00 – 15:00 (CAF3, ul. Fabryczna 3)
 • - kawiarenka 9:00 – 15:30;
 • Środa – Zdrowy Kręgosłup, godz. 17:00 – 18:30  (SP 2, ul. Szkolna 9)
 • Czwartek – Nordic Walking, godz. 16:30 – 18:00 (Boisko przy ZS nr 2 ul. Wczasowa 5)
 • Piątek - Zdrowy Kręgosłup, godz. 17:00 – 18:30 (ZS nr 2 ul. Wczasowa 5)

 

Aktywny Senior w Markach to zadanie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego i miasta Marki.

CAF3
21 sierpnia 2023, godz. 08:00
#CAF 3

zdjecie
fot. 1

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry