bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Oddaliśmy hołd ofiarom II wojny światowej

Mareckie obchody 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej

To już tradycja, że 1 września spotykamy się na Skwerze Pamięci Narodowej, by oddać hołd ofiarom wojny i wspominać obrońców Ojczyzny. W uroczystości wzięli udział mieszkańcy, druhowie z mareckiego OSP, uczniowie mareckich szkół i władze samorządowe miasta Marki.

W krótkim przemówieniu wiceburmistrz Paweł Pniewski przypomniał tragiczne losy narodu polskiego, który bardzo ucierpiał w II wojnie światowej. Po agresji niemieckiej, 17 września zostaliśmy zaatakowani przez Sowietów.

Prawie każda rodzina kogoś straciła, a wojna zniszczyła państwo Polskie, które już nigdy nie wróciło do swoich przedwojennych granic - powiedział wieceburmistrz.

Następnie zaprosił zgromadzonych do uczczenia minutą ciszy pamięci majora Jerzego Zyberta, który był kombatantem i w zeszłym tygodniu odszedł na wieczną służbę.

Wieńce pod tablicami złożyli przedstawiciele mareckich szkół (SP1, SP2, SP3, ZS1, ZS2) oraz mareckiego samorządu: wiceburmistrz Paweł Pniewski, przewodnicząca Rady Miasta Marki Agnieszka Lużyńska i radny Jarosław Jaździk.

Zachęcamy do obejrzenia filmu dokunalnego "Pamiętajcie" który przedstawia doświadczenia wojenne mieszkańców Marek kapitana Michała Babiucha i majora Jerzego Zyberta.

Msza pogrzebowa majora Jerzego Zyberta odbędzie się 2 września o godz.10.00 w parafii św. Izydora w Markach.

Dziękujemy obecnym za przybycie.

 

WPZ
1 września 2023, godz. 12:50
#Miasto #Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego #Szkoła Podstawowa Nr 2 #Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Pomnik Zwycięstwa 1920r #Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Stefa Roweckiego Grota" #Zespół Szkół Nr 1 im. Jana Pawła II #Zespół Szkół Nr 2 im. Prymasa Tysiąclecia

zdjecie
fot. 1
fot. 2
fot. 3

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry