bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

II edycja Mareckiej Szkoły Rodzenia trwa

Do jesiennej edycji przystąpiło 14 par naszych mieszkańców, którzy przygotowują się do nowej i ważnej roli życiowej jaką jest rodzicielstwo.  

Za uczestnikami już 2 spotkania. Niezbędnym elementem efektywnej pracy z grupą jest znajomość pozostałych uczestników. Na pierwszych zajęciach standardowo każda para opowiedziała czy spodziewają się chłopca czy dziewczynki, w jakim szpitalu planują rodzić, a także jakie mają oczekiwania względem prowadzonych zajęć. Wiemy już, że w najbliższym czasie przybędzie w Markach więcej dziewczynek niż chłopców.

Przebrnęliśmy wspólnie przez trudny, ale  potrzebny temat prawniczych aspektów, dotyczących kobiet w ciąży i ich partnerów. Poruszyliśmy sprawy praw kobiet jako pracowników, jak również obowiązków pracodawcy względem rodziców. Kolejnym tematem były świadczenia, przysługujące rodzicom po urodzeniu dziecka. Układając plan porodu i pakując torbę do szpitala położna podkreślała, które rzeczy są niezbędne i praktyczne, a które warto mieć, by umilić pobyt na oddziale. Panowie z kolei dostali pracę domową, by sprawdzić wszystkie możliwe trasy przejazdu do wybranego szpitala: możliwie najkrótszą w zależności od pory dnia.

Kolejne zajęcia już w najbliższy czwartek w CAF3.

Do zobaczenia!

* Zajęcia są finansowane z budżetu miasta Marki w ramach kontynuacji na lata 2022-2024 programu polityki zdrowotnej pn. „Program Polityki Zdrowotnej Gminy Miasta Marki na lata 2019–2021 w przedmiocie działań edukacyjnych dla przyszłych rodziców zamieszkujących Gminę Miasto Marki”. Na realizację miasto uzyskało dofinansowanie z NFZ. Zajęcia realizuje Fundacja "Zielone Pojęcie". 

WPZ/Fundacja Zielone Pojęcie
18 września 2023, godz. 14:16
#Miasto #Zdrowie #CAF 3

zdjecie
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry