Akrobatyczne sukcesy UKS Salto Marki

Po wakacyjnych obozach szkoleniowych akrobaci wrócili pełni sił i energii

Dla akrobatów z Salto Marki wrzesień oznaczał udział w zawodach lokalnych, krajowych i międzynarodowych. To wszystko po sierpniowym ‘odpoczynku’ spędzonym na obozach szkoleniowych organizowanych przez klub.

Od 7 sierpnia ambitni młodzi akrobaci rozpoczęli sportową część wakacji na sali gimnastycznej SP 3 w Markach. Przez dwa tygodnie szkolili się pod okiem trenerów, aby jak najlepiej przygotować się do… kolejnego obozu. 20 sierpnia zawodnicy UKS Salto Marki w świetnych nastrojach wyjechali na obóz akrobatyczny do mazurskiej miejscowości Wydminy. Kolejne 10 dni upływało pod znakiem ciężkiej, ale satysfakcjonującej pracy, a także aktywnym wypoczynku nad jeziorem. Na efekty zaangażowania na treningach młodzież nie musiała długo czekać.

W dniach 8-10 września 5 zespołów UKS Salto Marki wystartowało w prestiżowym turnieju „Wars i Sawa”, który odbywał się w Warszawie. W kategorii Youth Oliwia Lisowska i Natalia Bala zajęły 9 miejsce - był to pierwszy start dziewczyn w wyższej i trudniejszej klasie. Trójka dziewczyn w klasie II – Kornelia Bereda, Basia Wierzbicka i Sara Piechna, po zaledwie miesiącu wspólnej pracy w zespole, zajęła 7 miejsce. W kolejnej konkurencji – dwójki chłopców klasa 11-16 Salto Marki reprezentowali Emil i Rudolf Żuk którzy wywalczyli 2 miejsce. Maks Kacprzak i Wojtek Kulinicz zajęli 4 miejsce pierwszy raz startując w klasie juniorskiej 12-18. W klasie 13-19 Ola Szczubeł i Karolina Mańk zajęły 8 miejsce. Wszystkie zespoły wykonały pełne programy i zajęły wysokie lokaty w rywalizacji z zespołami z polski z zagranicy.

Emocje nie zdążyły jeszcze opaść, a UKS Salto Marki czekały kolejne zawody – Mistrzostwa Warszawy Juniorów. Trzy zespoły i trzy medale – tak w skrócie można podsumować te zawody. Ola Szczubeł i Karolina Mańk wywalczyły 2 miejsce w najliczniej obsadzonej konkurencji. Chłopcy Maks Kacprzak i Wojtek Kulinicz zajęli 1 miejsce, a tuż za nimi Emil Żuk i Rudolf Żuk uplasowali się na 2 miejscu. Tym samym UKS Salto Marki pokazało się jako jeden z najlepszych klubów Mazowsza w kategorii Junior.

Tydzień później – 29 września reprezentacja UKS Salto Marki wyruszyła na następne zawody – Mistrzostwa Polski Juniorów odbywające się w Mikołowie. Podczas rywalizacji zawodnicy odnieśli kolejny sukces – wszystkie zespoły zakwalifikowały się do finałów! Ola Szczubeł i Karolina Mańk ponownie konkurowały w najliczniejszej konkurencji juniorskiej. Dziewczyny wykonały całe programy co pozwoliło im zająć wysokie 9 miejsce. Emil Żuk i Rudolf Żuk w klasie 11-16 wykonali swoje układy poprawnie i zajęli 1 miejsce. Basia Wierzbicka, Kornelia Bereda i Sara Piechna w klasie II zajęły 6 miejsce.

Wrześniowe sukcesy UKS Salto Marki to efekt zaangażowania zawodników w proces treningowy. Już w październiku następne zawody. Wystartować będą mogły również młodsze zespoły, zmotywowane przez sukcesy starszych kolegów i koleżanek.

Jeśli chcesz, żeby to twoje dziecko odnosiło takie sukcesy to zgłoś się na trening próbny do UKS Salto Marki.