bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Nordicowy Onkorajd 2023 - NOWY TERMIN!

Rajd połączony z happeningiem - 29 października

Fundacja "Marecki Klub Kobiet z Pasją" (MKKP) wraz z grupą "Marki na kijach. Nordic walking" serdecznie zapraszają na NORDICOWY ONKORAJD 2023, który odbędzie się 29 października (niedziela) 2023 r. o 9.30 w Markach przy Pumptracku (na rogu ulic Okólnej i Grunwaldzkiej).

Wieloletnie badania dowodzą prewencyjnego działania sportu w rozwoju chorób nowotworowych, ale - co równie ważne - w trakcie leczenia onkologicznego aktywny tryb życia ma wyraźny wpływ na jego jakość. Regularna aktywność fizyczna, między innymi coraz bardziej popularny Nordic Walking, zmniejsza ryzyko zachorowania na wiele chorób nowotworowych m.in. RAKA PIERSI.

Chcemy promować ten aspekt aktywności fizycznej, ponieważ już nawet szybki marsz lub też około piętnastominutowy spacer jest prostym ćwiczeniem poprawiającym sprawność ogólną̨, samopoczucie i jakość życia zwłaszcza osób z doświadczeniami choroby onkologicznej. Zapraszamy zarówno doświadczony chodziarzy, jak i zupełnych nowicjuszy. Jeśli nie macie kijów - dajcie nam znać, pożyczymy. – wyjaśnia Beata Sawoń – prezeska MKKP.

Naszym gościem, podobnie jak rok temu, będzie Aleksander Wilanowski - instruktor szkoleniowiec, założyciel jednej z pierwszych szkół nordic walkingu w Polsce. Wielu z Was zna jego profesjonalne podejście, charyzmę i ogrom energii. – dodaje prezeska.

Ważną częścią spotkania będą tematy związane z profilaktyką nowotworową. Od 2017 roku Fundacja organizuje w październiku happening "Zbadaj swoje balony", który w tym roku odbędzie się właśnie podczas Rajdu.

Na uczestników wydarzenia będą czekały niespodzianki, kawa i drobny poczęstunek.

Rajd będzie odbywał się na trzech dystansach:

  • Trasa A - Spacerowa długości 3km
  • Trasa B - Rekreacyjna długości 5 km
  • Trasa B - Zaawansowana długości 7,5 km

Wydarzenie jest współfinansowane z budżetu miasta Marki.

WPZ
25 października 2023, godz. 11:57
#Miasto #Sport #Organizacje pozarządowe #Zdrowie

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry