bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Kolejna edycja Szkoły Rodzenia dobiega końca

Już dziś zapraszamy na zajęcia w przyszłym roku

Jesienna edycja zajęć z edukacji okołoporodowej dla rodziców, spodziewających się potomstwa dobiega końca

Druga tegoroczna edycja Mareckiej Szkoły Rodzenia  (MSR) ruszyła na początku września. Zajęcia odbywały się  raz w tygodniu, we czwartki w CAF3 przy ul. Fabrycznej 3. 26 października, będzie ostatnim dniem zajęć. W jesiennej edycji uczestniczyło 15 mareckich par, które przeszły 16 godzinny cykl zajęć. Na wczorajszym spotkaniu burmistrz Jacek Orych wręczył przyszłym rodzicom certyfikaty uczestnictwa w zajęciach oraz drobne upominki.

Wart podkreślenia jest fakt, że Marki, jako jedyna gmina z powiatu poza Wołominem, organizują bezpłatne zajęcia dla kobiet w ciąży i ich partnerów. Edukujemy, wspieramy i przygotowujemy do roli rodziców w szerokim spektrum – od karmienia i higieny noworodka, przez przysługujące rodzicom prawa aż po pierwszą pomoc czy chustonoszenie. Życzę Uczestnikom szkoły rodzenia samych szczęśliwych chwil w rodzicielstwie. – mówił Jacek Orych

Przyszli rodzice uczestniczyli w programie podzielonym na moduły tematyczne, które prowadzone były przez wykwalifikowaną kadrę. Były wykłady, pokazy, ćwiczenia. Nie zabrakło wiedzy z opieki nad maleństwem, zajęć z położną, fizjoterapeutą i psychologiem, były wykłady z prawa. Wszyscy szkoleniowcy dołożyli wszelkich starań, by przedstawić wiedzę zgodną z najnowszymi standardami w swej dziedzinie, skutecznie walcząc ze stereotypami, wpajanymi nam przez nasze mamy i babcie.

Już dziś zapraszamy na dwie edycje w 2024 roku – dodaje Ada Gajek z Wydziału Promocji, Zdrowia i Sportu.

Szkoła rodzenia w tym roku po raz kolejny dofinansowana była z Narodowego Funduszu Zdrowia kwotą niespełna 12 tys. zł.

Zajęcia są finansowane z budżetu miasta Marki w ramach kontynuacji na lata 2022-2024 programu polityki zdrowotnej pn. „Program Polityki Zdrowotnej Gminy Miasta Marki na lata 2019–2021 w przedmiocie działań edukacyjnych dla przyszłych rodziców zamieszkujących Gminę Miasto Marki”. Na realizację miasto uzyskało dofinansowanie z NFZ. Zajęcia realizuje Fundacja "Zielone Pojęcie".

WPZ
20 października 2023, godz. 10:37
#Miasto #CAF 3 #Organizacje pozarządowe #Zdrowie

zdjecie
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry