bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Ząbkowska zyska nowy wygląd i funkcjonalność

Dziś podpisaliśmy umowę na modernizację najważniejszej ulicy w południowo-wschodniej części Marek

Wąski nierówny chodnik, połatana w wielu miejscach nawierzchnia jezdni – tak wygląda dzisiaj ulica Ząbkowska. Z jej stanu nikt nie jest zadowolony. Ani mieszkańcy, ani piesi, ani rowerzyści, ani kierowcy. Jak przy wielu kompleksowych inwestycjach drogowych – szukaliśmy dofinansowania na tę inwestycję i to się udało. Otrzymaliśmy ponad 10 mln zł z Polskiego Ładu. W tym roku szukaliśmy wykonawcy i wreszcie za czwartym razem udało się go wyłonić. Inwestycję w formule „zaprojektuj i zbuduj” wykona warszawska firma Rokom.

Na podstawie projektu funkcjonalno-użytkowego przygotuje ona docelowy projekt, uzyska niezbędne pozwolenia (tzw. ZRID), a następnie przystąpi do realizacji robót. Wstępnie szacujemy, że roboty budowlane ruszą jesienią przyszłego roku i zakończą się pod koniec 2025 r.

Po wykonaniu robót poprawi się funkcjonalność Ząbkowskiej. Dziś składa się z jezdni i archaicznego chodnika. Ulica Ząbkowska zyska: - po wschodniej stronie drogę rowerową/ciąg pieszo-rowerowy - po zachodniej stronie chodnik - nową jezdnię - nowe oświetlenie LED - przystanki z myślą o puszczeniu w przyszłości komunikacji miejskiej Dwie sprawy warto podkreślić: - z całą pewnością będziemy starali się zminimalizować ingerencję w prywatne działki – informuje Jacek Orych, burmistrz Marek.

Wykonawca jest więc zobowiązany do ograniczenia szerokości elementów pasa drogowego na tyle, na ile pozwalają przepisy prawa - wprowadzimy rozwiązania, które będą temperować zapędy bardziej krewkich kierowców.

Wykonawcy życzę sprawnego projektowania, a następnie realizacji prac, mieszkańcom – jak najmniej utrudnień podczas realizacji inwestycji, wszystkim – zadowolenia, że jedna z kluczowych mareckich ulic jest w pełni funkcjonalna – dodaje włodarz miasta.

-------------

Więcej o inwestycjach, które zostały zrealizowane i odebrane, przeczytasz na stronie internetowej

inwestycje.marki.pl

 

TM/TS
30 listopada 2023, godz. 14:51
#Miasto #Inwestycje #PIT dla Marek = inwestycje

zdjecie
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry