bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Rada powiatu podjęła ważną uchwałę

Ostatnia prosta do powstania poradni psychologiczno-pedagogicznej w Markach

Wczoraj radni powiatowi podjęli ostateczną uchwałę o utworzeniu z dniem 1 stycznia 2024r Filii Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wołominie z siedzibą w Markach. Filia rozpocznie swoją działalność nie później niż od 1 kwietnia 2024r.

Wszystko zaczęło się 22 czerwca 2022 r., kiedy złożyłem zobowiązanie przed Radą Miasta Marki, że będę rekomendował Zarządowi i Radzie Powiatu utworzenie filii poradni w Markach. To był pierwszy, ale bardzo ważny krok – informuje Jacek Orych, burmistrz Marek

Pod koniec maja br. radni miejscy jednogłośnie wyrazili zgodę na udzielenie pomocy powiatowi wołomińskiemu przy organizacji poradni psychologiczno-pedagogicznej na terenie Miasta Marki.

Nasz samorząd znalazł budynek odpowiadający wymogom dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Kolejnym etapem było przygotowanie niezbędnej dokumentacji, która pozwoliła na rozpoczęcie prac remontowych i adaptacyjnych. Te idą pełną parą! – dodaje Anna Marchlik, sekretarz miasta.

Uruchomienie filii poradni psychologiczno-pedagogicznej to wspólny projekt Starostwa Powiatowego w Wołominie oraz naszego miasta. Utworzenie tego typu placówki to odpowiedź na sygnalizowane przez naszych mieszkańców potrzeby. Najważniejsze w tej inwestycji jest, to że dzięki wykwalifikowanej kadrze będziemy mogli nieść pomoc młodym ludziom. Marecki samorząd zgodnie z treścią listu intencyjnego podpisanego 9 maja w starostwie weźmie na siebie koszty wynajmu lokalu przy ul. gen. Zajączka.

Składamy kolejne gorące podziękowania na ręce Adama Lubiaka - Starosty Wołomiński oraz wszystkich zaangażowanych w ten proces urzędników i radnych obu szczebli samorządu.

Jesteśmy już na ostatniej prostej!

TS
1 grudnia 2023, godz. 08:11
#Miasto #Zdrowie

zdjecie
fot. 1
fot. 2
fot. 3

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry