bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Święty Mikołaj znów zamieszka w Markach

Ruszyła kolejna edycja inicjatywy społecznej "Św. Mikołaj mieszka w Markach"

Cel jest prosty – sprawić radość młodym mieszkańcom Marek, których rodziców nie zawsze jest stać na spełnianie wigilijnych marzeń swoich pociech oraz seniorom znajdującym się w potrzebie. Pomaga nam w tym Ośrodek Pomocy Społecznej, który na co dzień opiekuje się mieszkańcami Marek i jak mało kto zna ich potrzeby. Dzieci i seniorzy piszą listy do św. Mikołaja, w których dzielą się swoimi marzeniami. Wśród najmłodszych znajdziecie prośby o zabawki, ubrania, przybory szkolne, plecak do szkoły, ale też takie, które łapią ze serce, takie jak pieluchy dla siostry, o buty dla brata. Seniorzy zwykle proszą o pościel, ciepłe koce, czy ubrania. Te listy trafiają następnie do Św. Mikołaja.

I tu zwracamy się do Was, do ludzi o wielkich sercach, którzy chcą pomóc. Wielu z tych, którzy już wcześniej włączali się do projektu Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego, co roku wracają do niego, odczuwając wielką radość i spełnienie. W tym roku czeka nas wielkie wyzwanie, bo mamy aż 258 listów.

Nasi darczyńcy kontaktują się z koordynatorem i wybierają list. Kiedy otrzymają zielone światło, że list jest "wolny", przychodzi czas na realizację i zapakowanie tych marzeń. W ostatnim przedświątecznym tygodniu dochodzi do kulminacyjnego momentu działalności św. Mikołaja, kiedy prezenty są dostarczane autorom listów.

Święty Mikołaj ma zaufanego pomocnika w osobie Andrzeja Nadolskiego, który wciela się w koordynatora akcji. Można się z nim kontaktować mailowo: and.nad@gazeta.pl.

Listy do świętego Mikołaja znajdują się pod linkami:

Znajdziecie tu wszystkie dostępne listy napisane przez dzieci i seniorów. Katalogi z listami są na bieżąco aktualizowane, tzn. kiedy dany list znajdzie swojego darczyńcę, list automatycznie zniknie. Listy mają przyporządkowane numery. Numery są wypisane w treści listów oraz w nazwach plików. Czasami jeden numer listu ma dodatkową literę, ale to wciąż ten sam list, np. wzbogacony o rysunek lub zdjęcie dodany przez autora.

Jak już zdecydujecie kogo chcecie obdarować, wyślijcie na adres mailowy naszego koordynatora (and.nad@gazeta.pl) następujące informacje:

  • numeru wybranego listu
  • swoje dane (imię i nazwisko oraz nr telefonu)

Czekajcie na kontakt i potwierdzenie. Rezerwację danego listu uważa się za ostateczną dopiero wtedy, kiedy otrzymacie potwierdzenie. Zdarzają się przypadki, że dany list zostanie wybrany jednocześnie przez więcej niż jedną osobę i wówczas o przydziale listu do darczyńcy decyduje kolejność wpływu Waszych zgłoszeń.

Po otrzymaniu potwierdzenia możecie przystąpić do przygotowywania prezentu. Jeżeli pojawią się pytania dotyczące prezentów, napiszcie do koordynatora, a postara się pomóc. Czasami konieczny będzie kontakt z autorem listu.

Prezent należy solidnie zapakować i w widocznym miejscu trwale oznaczyć numerem listu oraz ewentualnie dodatkowo imieniem obdarowanego. Nie bójcie się dużych czcionek. Będzie super jeżeli to oznaczenie będzie zrobione dużą czcionką w kilku miejscach paczki. Oznaczenie można zrobić np. za pomocą kontrastowej karteczki przyklejonej taśmą klejącą lub flamastrem.

Gotowe paczki proszę dostarczyć na miejsce zbiórki 16 grudnia (sobota) w godzinach 9.00 - 14.00.

To co? Dołączycie?

PP
4 grudnia 2023, godz. 12:39
#Organizacje pozarządowe #Ośrodek Pomocy Społecznej

zdjecie
fot. 1

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry