bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Mamy dużą dotację, będą niższe rachunki

Otrzymaliśmy 3,8 mln zł na modernizację oświetlenia ulicznego

Takie materiały piszemy z dużą przyjemnością. Dziś (4 grudnia) zostały ogłoszone wyniki kolejnego naboru z Rządowego Funduszu Polski Ład. Był on w całości dedykowany inwestycjom w energooszczędne oświetlenie ulic, stąd nazwa „Rozświetlamy Polskę”. Z tego źródła otrzymamy 3,8 mln zł.

Dużą część oświetlenia naszego miasta stanowią stare lampy, przede wszystkim sodowe. Jakość oświetlenia pozostawia wiele do życzenia, rachunki za energię nie są niestety niskie.

Po wymianie starych opraw oświetleniowych na nowe będzie jaśniej, bezpieczniej, bardziej ekologicznie i mniej zapłacimy za prąd – podkreśla burmistrz Jacek Orych.

Nasz wkład własny to 950 tys. zł. Dotacja powinna więc pokryć około 80 proc. kosztów tej inwestycji. Przetarg na realizację robót ogłosimy najpóźniej w ciągu dziewięciu miesięcy od dnia udostępnienia wstępnej promesy.

To kolejna dotacja, którą otrzymuje nasze miasto. Niedawno informowaliśmy o zdobyciu 13 mln zł na zamianę dróg gruntowych na asfaltowe oraz 3 mln zł m.in. na place zabaw. Mamy także zagwarantowane ponad 10 mln zł na modernizację ulicy Ząbkowskiej (niedawno podpisaliśmy umowę z wykonawcą inwestycji) oraz 4 mln zł na budowę ulicy Wilczej (przetarg w toku). Wykorzystaliśmy również ponad 4 mln zł na remont zabytkowych kamienic Briggsów.

-------------

Więcej o inwestycjach, które zostały zrealizowane i odebrane, przeczytasz na stronie internetowej

inwestycje.marki.pl

 

TM
4 grudnia 2023, godz. 14:09
#Miasto #Inwestycje #PIT dla Marek = inwestycje #Środowisko

zdjecie
fot. 1

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry