bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Odblaskowy Przedszkolak

Tym razem nauka poprzez zabawę zawitała do Przedszkola Miejskiego nr 1.

W dniach 27.11 – 01.12.2023 w Przedszkolu Miejskim nr 1 „Wesoły Skrzat” w Markach odbyło się spotkanie w ramach programu „ODBLASKOWY PRZEDSZKOLAK”, które poprowadził Pan Paweł Paczek – koordynator do spraw bezpieczeństwa miasta Marki. Program miał na celu omówienie zasad bezpieczeństwa poruszania się w ruchu drogowym.

Pan Paweł Paczek w sposób dokładny, ciekawy a przede wszystkich profesjonalny przekazał dzieciom bezcenną wiedzę i niezbędne wskazówki jak być bezpiecznym użytkownikiem dróg. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak właściwie i zgodnie z przepisami poruszać się pieszo i rowerem pod opieką osoby dorosłej. Zdobywały praktyczną wiedzę jak właściwie zachować się w pobliżu i na przejściach dla pieszych. Podopieczni poprzez zabawę uczyli się zasad bezpieczeństwa. Nasze sale zostały zamienione w ulice, na których pojawiły się znaki drogowe i sygnalizacja świetlna. Przedszkolaki przebrane w stroje samochodów zwinnie poruszały się po zaaranżowanych salach przestrzegając zasad ruchu drogowego. W przeciągu tego aktywnego tygodnia prawie 220 wychowanków, zostało zachęconych do noszenia odblasków, które w czasie jesienno-zimowym mogą uratować nam życie.

Ten ważny temat wraca do nas jak bumerang co roku ale wiemy , że profilaktyka bezpieczeństwa jest bardzo ważna.

Serdecznie dziękujemy Panu Burmistrzowi Jackowi Orychowi za finansowanie projektu i dbanie o bezpieczeństwo przedszkolaków w naszym mieście. Panu Piotrowi Grubkowi – prezesowi Mareckich Inwestycji Miejskich za opiekę nad Mobilnym Miasteczkiem Ruchu Drogowego, a przede wszystkim Panu Pawłowi Paczkowi za stworzenie projektu.

PM1/WPZ
5 grudnia 2023, godz. 13:05
#Miasto #Edukacja #Bezpieczeństwo #Przedszkole Miejskie Nr 1 #Mareckie Inwestycje Miejskie

zdjecie
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry