bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Koniec prac drogowych przy ulicy Skorupki

Mieszkańcy bezpłatnie przekazali grunt pod drogę. To otworzyło drogę do... budowy drogi.

Pod koniec lata 2021 r. układaliśmy asfalt na kilku ulicach na Strudze. Jedną z nich była Skorupki. Niestety, nie na całej długości. Jako miasto nie mieliśmy pełnej własności gruntu na zabudowanym odcinku liczącym 141 m. Część parceli pod gruntówką należała do mieszkańców. W takiej sytuacji nie możemy wykonywać inwestycji drogowych.

Sytuacja bez wyjścia? A jednak – rozwiązanie się znalazło. W sierpniu 2021 r. mieszkańcy ulicy Skorupki, zainteresowani budową drogi, wystosowali do naszego ratusza pismo z deklaracją, że przekażą grunt pod inwestycję. Po rozmowach okazało się, że będą to darowizny na rzecz urzędu miasta. Oznaczało to spore oszczędności dla miasta. Dwa lata temu biegły rzeczoznawca wyliczał, że za brakujące grunty ratusz musiałoby zapłacić ok. 120 tys. zł.

Sporo czasu zajęło podpisanie aktów notarialnych ze wszystkimi zainteresowanymi właścicielami gruntu – ostatni został zawarty we wrześniu tego roku. Dopiero po tym fakcie mogła ruszyć machina inwestycyjna.

W ubiegłym tygodniu zakończyły się prace budowlane. Zostały ułożone dwie warstwy asfaltu oraz pobocze. Prace wykonała firma Ziembud Tomasz Ziemecki.

-------------

Więcej o inwestycjach, które zostały zrealizowane i odebrane, przeczytasz na stronie internetowej

inwestycje.marki.pl

TM
18 grudnia 2023, godz. 13:29
#Miasto #Inwestycje #PIT dla Marek = inwestycje

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry