bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Kolejka chętnych do budowy Wilczej

Otworzyliśmy oferty w przetargu na rozbudowę tej arterii

Dziś (22 grudnia) minął termin składania ofert na rozbudowę ulicy Wilczej (od Sokolej do Sowińskiego). O nasze zamówienie stara się siedmiu oferentów. Każdy z nich zadeklarował, że udzieli na wykonane prace siedmioletniej gwarancji i rękojmi. Oferty różnią się natomiast cenami. Najtańsza opiewa na prawie 10,5 mln zł, najdroższa – na prawie 14,3 mln zł.

Najtańsza oferta przekracza nasz zakładany budżet na tę inwestycję tylko o 20 tysięcy złotych, co jest dla nas bardzo dobrą informacją. Kolejnym krokiem będzie weryfikacja formalna wszystkich ofert przez urzędników mareckiego ratusza - napisał w mediach społecznościowych burmistrz Jacek Orych.

To będzie kompleksowa inwestycja. Zbudujemy odwodnienie tej ulicy, ułożymy nawierzchnię asfaltową i zamontujemy energooszczędne oświetlenie LED. Po wschodniej stronie ulicy Wilczej powstanie chodnik, natomiast po zachodniej ciąg pieszo-rowerowy – opisuje Dariusz Pietrucha, zastępca burmistrza Marek.

Powstaną również dwa wyniesione skrzyżowania – na wysokości ulicy Sokolej oraz Dzikiej. W ramach tej samej inwestycji ułożymy kanalizację deszczową i asfalt w ulicy Żbika. Prace będą realizowane w latach 2024-2025.

W realizacji inwestycji pomaga nam samorząd województwa mazowieckiego. Przyznał on 4 mln zł dofinansowania, które pokryje część kosztów.

Informacja z otwarcia ofert TUTAJ

-------------

Więcej o inwestycjach, które zostały zrealizowane i odebrane, przeczytasz na stronie internetowej

inwestycje.marki.pl

WPZ
22 grudnia 2023, godz. 12:00
#Miasto #Inwestycje #PIT dla Marek = inwestycje

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry