bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Gwiazda fortepianu

Leszek Możdżer zagra w Markach na Festiwalu Piano Day 2024

Przygodę z fortepianem zaczął w wieku pięciu lat. W klasie maturalnej złapał jazzowego bakcyla. Nagrywał i koncertował z najwybitniejszymi polskimi muzykami (Tomasz Stańko, Michał Urbaniak, Zbigniew Preisner) oraz światowymi (Pat Metheny, Marcus Miller czy John Scofield). Nagrał ponad 100 albumów. Leszek Możdżer, bo o nim mowa, zagra 22 marca na Scenie MCER. Usłyszymy jego autorskie aranżacje, w tym chopinowskie etiudy i mazurki. Bo to właśnie płyta „Impressions On Chopin”, wydana w 1999 r., sprawiła, że Leszek Możdżer zyskał tytuł jednego z najlepszych pianistów w kraju. To prawdziwa uczta dla melomanów i okazja, by posłuchać muzyki jazzowej na najwyższym poziomie.

Będzie to najważniejsza część tegorocznej edycji Piano Day, czyli międzynarodowego święta fortepianu obchodzonego na całym świecie 88 dnia roku. Taką liczbę klawiszy posiada ten piękny instrument!

Zachęceni zeszłorocznym sukcesem wydarzenia postanowiliśmy zorganizować w Markach drugą edycję Festiwalu Piano Day. Jednym z najważniejszych, ubiegłorocznych wydarzeń kulturalnych naszej sceny był występ wybitnego pianisty Włodka Pawlika. Tym razem zaprosiliśmy do współpracy Leszka Możdżera, wirtuoza fortepianu – mówi Katarzyna Bielska, dyrektor zarządzająca MCER.

Każdy z jego koncertów jest wyjątkowy. Jazzowa wyobraźnia, zmysł improwizacji i subtelność. To niepowtarzalna okazja, by posłuchać jego gry na żywo na scenie przy Wspólnej.

Występ artysty poprzedzony zostanie krótkimi koncertami polskich muzyków, absolwentów krajowych i zagranicznych uczelni artystycznych – mówi Katarzyna Mróz-Borucka, pianistka, założycielka szkoły „Music and You”, która jest współorganizatorem festiwalu.

Więcej informacji o festiwalu już niebawem na stronie www.mcer.pl. Bilety na wydarzenie będą dostępne na stronie Bilety24.pl oraz w kasach MCER.

 

Materiał pochodzi z najnowszego biuletynu Marki.pl

MCER, TM
7 lutego 2024, godz. 08:48
#Miasto #Kultura #MCER

zdjecie
fot. 1

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry