bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Marecka Szkoła Rodzenia trwa

Zajęcia z edukacji okołoporodowej w ramach Mareckiej Szkoły Rodzenia nabierają tempa.  

Zajęcia trwają w obecnej edycji od 1 lutego 2024 r. Za przyszłymi rodzicami panel prawniczy, gdzie omówione zostały prawa przysługujące kobiecie ciężarnej w pracy, w szpitalu, a także urlopów i opieki nad dzieckiem, które rodzice mogą wykorzystać przed i po urodzeniu dziecka.

Na zajęciach z położną uczestnicy przygotowali wyprawki do szpitala i plany porodu. W panelu dyskusyjnym doszło do konfrontacji praw rodzącej z procedurami, obowiązującymi personel medyczny.

Warsztaty z fizjoterapeutką  to wykład i ćwiczenia przygotowujące ciało mamy do porodu i połogu, a także wypracowanie właściwych fizjologicznie pozycji podczas karmienia i spania maluszków.

Przed uczestnikami panel o porodzie: metody łagodzenia bólu, poród naturalny, a cięcie cesarskie.

Zajęcia odbywają się we czwartki na terenie Wydziału Aktywności Lokalnej CAF3 przy ul. Fabrycznej 3.

* Zajęcia są finansowane z budżetu miasta Marki w ramach kontynuacji na lata 2022-2024 programu polityki zdrowotnej pn. „Program Polityki Zdrowotnej Gminy Miasta Marki na lata 2019–2021 w przedmiocie działań edukacyjnych dla przyszłych rodziców zamieszkujących Gminę Miasto Marki”. Na realizację miasto uzyskało dofinansowanie z NFZ. Zajęcia realizuje Fundacja "Zielone Pojęcie". 

WPZ
16 lutego 2024, godz. 11:36
#Miasto #Zdrowie #Organizacje pozarządowe #CAF 3

zdjecie
fot. 1
fot. 3

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry