bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

PPP bez ofert wykonawców

Powtórzymy postępowanie na budowę czterech arterii w zmodyfikowanej formule

Dziś minął termin składania ofert w naszym postępowaniu na budowę i utrzymanie dróg w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. Niestety, nie zgłosiła się żadna z trzech firm, która uczestniczyła w postępowaniu PPP na kompleksową modernizacją ulic Lisa-Kuli, Karłowicza-Sobieskiego-Modrzewiowej, Granicznej i Mickiewicza. Były to firmy Strabag, Budimex i Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego.

W tej sytuacji sięgamy po wariant B. Ogłosimy przetarg w otwartej formule. W postępowaniu będzie mogła wziąć udział każda firma z odpowiednim potencjałem, a nie tylko trzej dotychczasowi uczestnicy – informuje burmistrz Jacek Orych.

Nasze miasto dysponuje pełną dokumentacją i niezbędnymi pozwoleniami.

W naszej lokalnej historii zdarzało się, że musieliśmy powtarzać postepowania przetargowe. Czasami raz, czasami dwa razy, ale do skutku. Możecie być Państwo pewni, że jesteśmy zdeterminowani, by wyłonić wykonawcę tych kluczowych inwestycji drogowych – podkreśla Jacek Orych.

Wcześniej nasze miasto złożyło wniosek o pozyskanie dotacji na tę gigantyczną inwestycję z programu Polski Ład. Ówczesne władze państwowe nie były skłonne do sfinansowania tak dużej inwestycji – mówimy tu o kwocie dziewięciocyfrowej. Stąd padł wybór na formułę partnerstwa publiczno-prywatnego.

TM
28 lutego 2024, godz. 14:14
#Miasto #Inwestycje

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry