bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

"Zgłoszenia" zastąpiły "NaprawmyTo"

Szybkie zgłaszanie usterek w Markach za pośrednictwem jednej aplikacji mMieszkaniec.

Niewłaściwe oświetlenie ulicy, nielegalne wysypisko śmieci, powalone drzewo z pasa drogowego lub rozrastająca się zieleń, uszkodzony śmietnik, ławka, elementy placu zabaw, dzika zwierzyna czy bezpańskie psy, a może uszkodzony chodnik czy droga w naszym mieście, to wszystko możesz w szybki i wygodny sposób zgłosić za pomocą aplikacji mMieszkaniec w zakładce „Zgłoszenia”.

Zgłaszanie usterek w przestrzeni publicznej czyli moduł „Zgłoszenia” zastąpił serwis „NaprawmyTo.pl”. Nasi mieszkańcy za pośrednictwem aplikacji mMieszkaniec w przeciągu niecałych trzech miesięcy dokonali już blisko 650 zgłoszeń. Przypominamy również, że z końcem 2023 roku zakończyliśmy również współpracę z serwisami „Kiedy Wywóz” i „Na co idą moje pieniądze”.

Z mobilnej aplikacji mieszkańcy Marek mogą korzystać już od 1 stycznia. Korzystanie z aplikacji jest bezpłatne. Dzięki nowej aplikacji wiele rozproszonych dotychczas usług na różnych stronach internetowych będzie można realizować za pośrednictwem jednej aplikacji. Umożliwi ona również pobranie harmonogramu wywozu odpadów (moduł „Kiedy odpady” zastępujący dotychczasową aplikację „Kiedy wywóz”).

Mieszkańcy Marek znajdą aplikację w sklepach na swoich urządzeniach mobilnych pod nazwą: mMieszkaniec. Korzystanie z aplikacji jest całkowicie darmowe. To funkcjonalne narzędzie posłuży nam wygodnej komunikacji pomiędzy mareckim samorządem i mieszkańcami  – informuje burmistrz Jacek Orych.

Aplikacja jest bezpłatna. Można pobrać ją ze sklepu GooglePlay i AppStore. Dzięki niej mieszkańcy mogą między innymi: brać udział w konsultacjach społecznych, zgłaszać sprawy wymagające interwencji, zapoznać się z czytelną prezentacją budżetu samorządu (moduł „BudżetyJST”), a także być na bieżąco z tym, co dzieje się w mieście. Z usług mogą korzystać osoby, które ukończyły 13. rok życia.

Pamiętajmy, że aplikacja nie służy do obsługi zdarzeń, które wymagają natychmiastowej reakcji, np. zgłoszeń wypadków drogowych, czy zdarzeń zagrażających życiu i zdrowiu. W takim przypadku należy skorzystać z telefonów alarmowych – przypomina Sekretarz Miasta Marki Anna Marchlik

TS
11 marca 2024, godz. 11:34
#Miasto #Poradnik mieszkańca #Inwestycje #Środowisko #Bezpieczeństwo

zdjecie
fot. 1
fot. 2

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry