bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Kobiety po raz 9. świętowały podczas "Szminki"

Podczas Konwentu Kobiet "SZMINKA" w Markach świętowano pod hasłem "Jestem Kobietą. Mam prawo do..."

W muzycznych rytmach lat 80. odbyła się 10 marca 2024 r. dziewiąta edycja Konwentu Kobiet SZMINKA, organizowanego przez wolontariuszy Fundacji „Marecki Klub Kobiet z Pasją”.

Panie spotkały się w Mareckim Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym, gdzie  na scenie głównej w Sali teatralnej miały miejsce trzy niezwykle ciekawe prelekcje z zaproszonymi gościniami: Joanną Frączek-Brodą (dr nauk społecznych, specjalistką od komunikacji), Klaudią Jakubowską (fizjo- i osteoterapeutką) oraz Justyną Czekaj (edukatorką, autorką profilu „Wilczycą być”). Wykłady przeplatane były występami artystycznymi.

Tradycyjnie SZMINKA to także kawiarenka, konkursy z nagrodami, stoiska pokazowe gości oraz uroczysta GALA KONKURSU KOBIETA z MARKĄ 2024.

Tytuły "Kobiety z Marką 2024" wręczono w tym roku pięciu niezwykłym kobietom, które zasłużyły na nie swoim ogromnym zaangażowaniem w poprawę życia mieszkańców miasta. W kategorii samorząd terytorialny nagrodę otrzymała Marlena Stosio, w kategorii kultura — Małgorzata Romańczyk, w kategorii działalność społeczna — Ewelina Kryszkiewicz, w kategorii przedsiębiorczość — Mariola Gawron, a w kategorii sport i zdrowie — Małgorzata Buksakowska. Po raz pierwszy mieszkańcy wzięli aktywny udział w głosowaniu i swoimi zgłoszeniami w systemie „mMieszkaniec” przyznali specjalne wyróżnienie – Nagrodę Mieszkańców – dwóm Paniom, które zdobyły jednakowe ilości głosów – Marioli Gawron i Kingi Mędrzyckiej.

10 marca 2024 r. to był dzień, w którym Kobiety mogły się poznać, porozmawiać, dowiedzieć się więcej o tym, co się dzieje w Markach, podyskutować na ważne tematy. SZMINKA na stałe wpisała się w kalendarz miejskich wydarzeń dając Kobietom przestrzeń, by mogły choć na chwilę się zatrzymać, posłuchać muzyki, dać sobie chwilę wytchnienia.

Nie zabrakło tak lubianych przez Uczestniczki Konwentu pakietów powitalnych, warsztatów handmade oraz konkursów na najlepsze ciasto i najciekawszą stylizację w duchu lat 80.

W salach na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 również zorganizowana została przestrzeń wykładowo-warsztatowa. Odbyły się tam spotkania: „Mapa marzeń” prowadzone przez Paulinę Bednarz i Milenę Starczewską, dyskusja panelowa „Złość piękności NIE szkodzi” prowadzony przez Annę Konstantynowicz i Marta Miąskowska oraz prelekcja dotycząca profilaktyki uzależnienia od alkoholu poprowadzona przez Aleksandrę Muskałę.

Całość wieczoru zwieńczył występ satyryczny Pauliny Potockiej, która przekazała uczestniczkom założenia swojej filozofii „bezpośpiechu”, wzbudzając tym samym salwy śmiechu na sali.

Serdecznie dziękuję wszystkim wolontariuszom, którzy pomogli zorganizować to niezwykłe wydarzenie. Cieszę się, że po raz kolejny Kobiety pokazały, jaka drzemie w nich moc i jak piękne rzeczy mogą razem tworzyć. Jestem przekonana, że uczestniczki Konwentu Kobiet SZMINKA wyszły od nas z uśmiechem na ustach, przepełnione dobrą energią. Do zobaczenia za rok na 10. edycji SZMINKI! – mówi Beata Sawoń, prezeska Fundacji „Marecki Klub Kobiet z Pasją”.
 

Wydarzenie było współfinansowane przez Urząd Miasta Marki.

MKKP
15 marca 2024, godz. 13:08
#Miasto #Organizacje pozarządowe #Kultura

zdjecie
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry