bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Mazowsze dla Marek

Podpisaliśmy dzisiaj pięć umów na dofinansowanie naszych projektów

20 marca w Józefowie odbyła się uroczystość podpisania umów dotacyjnych. Jednym z beneficjentów jest nasze miasto. Samorząd województwa mazowieckiego udzielił nam pięciu dotacji. Z naszej strony podpisy pod umowami złożyli: burmistrz Jacek Orych oraz skarbnik Beata Orczyk. Otrzymaliśmy dotacje na pięć tegorocznych projektów:

  • remont hali sportowej w Zespole Szkół nr 2 przy ul. Wczasowej – 156.161 zł z programu „Mazowsze dla sportu”
  • dofinansowanie do zakupu ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego na potrzeby Ochotniczej Straży Pożarnej w Markach – 150.000 zł z programu „Mazowsze dla straży pożarnych”
  • montaż systemu klimatyzacji w CAF3 – 96.000 zł z programu „Mazowsze dla centrów integracji”
  • organizacja wycieczek krajoznawczych dla seniorów, cykl spotkań z psychologiem oraz dofinansowanie zajęć ruchowych na basenie – 33.360 zł z programu „Mazowsze dla seniorów”  
  • akcja sterylizacji oraz czipowania zwierząt domowych – 20.000 zł z programu „Mazowsze dla zwierząt”

Składam ogromne podziękowania: zarówno władzom województwa za dotacje, które wspierają nasz rozwój, jak i pracownikom urzędu za przygotowanie wniosków, które zostały pozytywnie rozpatrzone – podkreśla burmistrz Jacek Orych.

Przypomnijmy. W ubiegłym roku od samorządu Mazowsza zdobyliśmy 4,6 mln zł m.in. na budowę ulicy Wilczej, modernizację skateparku na Strudze i przebudowę klatki schodowej w Mareckim Ośrodku Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego. Wcześniej uzyskaliśmy dotacje m.in. na wymianę oświetlenia drogowego, zajęcia dla seniorów, remonty: zabytkowej kamienicy Briggsów i lokomotywy – pamiątki po naszej wąskotorówce.

TM
20 marca 2024, godz. 14:35
#Miasto #Inwestycje #Sport #Zespół Szkół Nr 2 im. Prymasa Tysiąclecia #CAF 3

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry