bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Ruszamy z Wilczą

Duża inwestycja drogowa wchodzi w fazę realizacji

Jest już zatwierdzona organizacja ruchu, więc mogliśmy dzisiaj (26 marca) wprowadzić wykonawcę na ulicę Wilczą. A to oznacza, że zaraz po  Świętach Wielkanocnych rozpoczną się prace związane z przebudową tej arterii na odcinku od Sokolej do Sowińskiego. Przetarg na wykonanie robót wygrała firma Margot Expert z Warszawy.

W pierwszym etapie będą wykonywane roboty podziemne związane z wykonaniem kanalizacji deszczowej – zaznacza Dariusz Pietrucha, zastępca burmistrza Marek.

Jak docelowo będzie wyglądać Wilcza? Po stronie numerów parzystych ułożymy chodnik, po stronie numerów nieparzystych – drogę rowerową. Pomiędzy nimi pojawi się nawierzchnia asfaltowa, oczywiście z odwodnieniem. Całość zostanie oświetlona latarniami LED. Przy okazji robót w ul. Wilczej sąsiednia Żbika otrzyma nawierzchnię asfaltową.

Z góry przepraszamy za utrudnienia w ruchu, które siłą rzeczy pojawią się trakcie realizacji robót – dodaje Dariusz Pietrucha.

Inwestycja została dofinansowana przez samorząd województwa mazowieckiego.

Z tego źródła wpłyną do nas 4 mln zł. Dotacja pokryje mniej więcej około 40 proc. kosztów robót. Dziękujemy za ten solidny zastrzyk! – mówi burmistrz Jacek Orych.

Więcej o inwestycjach, które zostały już zrealizowane i odebrane, przeczytasz na stronie internetowej
inwestycje.marki.pl

TM
26 marca 2024, godz. 12:38
#Miasto #Inwestycje

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry