bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Zobacz jak Twoje pieniądze pracują lokalnie

Zapraszamy do obejrzenia wystawy o inwestycjach miejskich przy ciuchci

Dzięki wpływom z podatku PIT, które zasilają miejski budżet, możemy rozwijać nasze miasto. Środki te są wykorzystywane na utrzymanie szkół i przedszkoli, remonty dróg, czy nowe inwestycje w przestrzeń miejską, takie jak wiaty przystankowe, drogi, place zabaw czy bazę edukacyjną.

Nie każdy z nas jednak wie, że ponad 38% Twojego podatku PIT trafia do miejsca, w którym mieszkamy. Te pieniądze pracują dla nas – mieszkańców.  Dzięki wpływom z podatku PIT, które zasilają miejski budżet, możemy rozwijać nasze miasto. Środki te są wykorzystywane na utrzymanie szkół i przedszkoli, remonty dróg, czy nowe inwestycje w przestrzeń miejską, takie jak wiaty przystankowe, drogi, place zabaw czy bazę edukacyjną.

Żeby jednak pieniądze wróciły do nas w rocznym zeznaniu PIT musimy wpisać marecki adres zamieszkania oraz wołomiński urząd skarbowy. W Markach na taki krok decyduje się około 44 tys. podatników i ich rodzin. Dziękujemy! Szacujemy jednak, że mamy jeszcze kilka tysięcy osób, które tego nie robią.

Każdy mieszkaniec płacący PIT na rzecz Marek = 2000 zł do wspólnego budżetu.

W tym roku dochody z podatku PIT wyniosły 90,2 mln zł  co stanowi 32% dochodów budżetu Marek w 2024r.

Ale dochody z PIT to nie tylko inwestycje, każdy mieszkaniec płacący podatki może też korzystać z benefitów. Ich lista jest bardzo długa a niektóre z nich to Marecka Karta Mieszkańca, która uprawnia do zniżki u ponad 90 Partnerów czy możliwość wzięcia udziału w loterii z cennymi nagrodami. Wystarczy płacić PIT na rzecz Marek i zarejestrować się na stronie pitdlamarek.pl, gdzie znajdują się informacje o loterii.

Zapraszamy!

WPZ
2 kwietnia 2024, godz. 07:10
#Miasto #PIT dla Marek = inwestycje

zdjecie
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry