bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

"Tutaj się zaczęło"

Po 102 latach rajd samochodowy wraca do Marek

„Tutaj się zaczęło”, pod takim hasłem 25 maja w Strudze odbędzie się wydarzenie upamiętniającej pierwszy polski rajd samochodowy na naszym terenie. Przypominamy, że miało to miejsce 8 października 1922 r. Wówczas walory tego miejsca dla sportu motorowego odkrył Automobilklub Polski. Przygotował imprezę, w której rywalizowali kierowcy i motocykliści.

25 maja na placach przy kościele św. Andrzeja Boboli i liceum Michalitów pojawią się zabytkowe samochody i będzie to niezwykła gratka dla miłośników oldtimerów. Będzie je można zobaczyć także w ruchu. Przejadą częścią trasy z 1922 r. – odcinkiem al. Józefa Piłsudskiego oraz ul. Legionową – informują organizatorzy wydarzenia.

Ale to nie wszystko. Dla fanów współczesnej motoryzacji organizatorzy przygotowują pokaz jej najnowszych osiągnięć. Szykowana jest także dyskusja na temat przyszłości branży: jak długo będą jeszcze dominować samochody spalinowe, kiedy zdetronizują je elektryki, a może przyszłością będzie wodór? Będzie także część edukacyjna dotycząca zgubnego wpływu alkoholu. Dorośli chętnie spotkają się z dawnymi gwiazdami naszej motoryzacji, które 25 maja pojawią się w Strudze.

W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich, tych którzy może jeszcze pamiętają jeżdżące po naszych ulicach Warszawy, Syreny, Fiaty 125 i 126, a także pojazdy bloku wschodniego i zachodniego lat 70, 80 i dużo, dużo wcześniejszych.

To będzie też nie lada gratka dla najmłodszych mieszkańców Marek, którzy być może po raz pierwszy zetkną się z taką motoryzacją, bez tabletów, wirtualnych kokpitów i innych nowości technicznych jakie znajdziemy we współczesnych pojazdach. Dla nich także przygotowano wiele atrakcji. Jedną z nich będzie – uwaga – malowanie prawdziwego samochodu – dodaje Maciej Jasiński z UM Marki.

Nikt także nie powinien być głodny. Tak jak przed wiekiem organizatorzy zapewniają zaplecze kulinarne. Tym razem jak na imprezę motoryzacyjną przystało przyjadą foodtrucki. Całość imprezy poprowadzi znany specjalista od motoryzacji Włodzimierz Zientarski.

Zapraszamy!

TM/TS
27 marca 2024, godz. 12:13
#Miasto

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry