bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Odblaskowy przedszkolak z "autochodzikiem"

Edukacja drogowa pod dachem Publicznego Przedszkola nr 2

Wczoraj Paweł Paczek, specjalista ds. bezpieczeństwa ruchu  drogowego i opiekun mareckich rowerowych miasteczek, wspólnie z Jackiem Orychem, burmistrzem Marek odwiedzili przedszkolaków z Publicznego Przedszkola nr 2 w Markach przy ul. Dużej.

To było bardzo ciekawe i niezwykle pouczające spotkanie w ramach prowadzonego m naszym mieście programu profilaktycznego „Odblaskowy Przedszkolak”. „Wujek” Paweł jak nazywają go dzieci, za pomocą specjalnie przygotowanego toru oraz pojazdów – „autochodzików” już od kilku lat edukuje mareckie przedszkolaki i dzieci szkół podstawowych klas I-III w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jak sam powtarza – „Czym skorupka za młodu…”

Dzieci poprzez taką formę zabawy przygotowują się do samodzielności w ruchu drogowym, zdobywają wiedzę i umiejętności zwiększające ich bezpieczeństwo. Dziś rozpoznawały kolory sygnalizacji świetlnej, znaki drogowe oraz ważne zasady LPL, czyli odwracanie głowy w lewo, prawo i ponownie w lewo, stojąc na pasach i przejściach dla pieszych – informuje Jacek Orych, burmistrz Marek.

Dzieci wykazały się ogromną znajomości zasad bezpieczeństwa drogowego (nie było pytania, na które nie znałyby pozytywnej odpowiedzi). To świadczy o tym, że edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego w naszym mieście jest na najwyższym poziomie, do czego w głównej mierze przyczynia się Paweł Paczek.

Program „Odblaskowy Przedszkolak” trwa od połowy listopada 2023 r. do kwietnia 2024 r.

W kwietniu 2024 roku przewidziana jest akcja „Bezpieczny rowerzysta” pod szkołami w Markach. O szczegółach poinformujemy na stronie internetowej miasta Marki i FB.

TS
28 marca 2024, godz. 08:05
#Miasto #Edukacja #Bezpieczeństwo

zdjecie
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry