bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Poradnia psychologiczno-pedagogiczna już otwarta!

Filia PPP Wołomin znajduje się w Markach przy ul. Zajączka 26

Dziś Jacek Orych, burmistrz naszego miasta, wspólnie z Adamem Lubiakiem, starostą wołomińskim, Hanną Skrzypczak, naczelnikiem Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Wołominie i Anną Marchlik, sekretarzem Miasta Marki, otworzyli filię poradni psychologiczno-pedagogicznej. Nowy punkt na mapie powiatu wołomińskiego powstał przy ulicy Generała Józefa Zajączka 26 w Markach  jest na wskroś nowoczesny, zarówno w rozwiązaniach projektowych, wystroju wnętrz jak i wyposażeniu pracowni.

To obiekt przeznaczony dla dzieci ze specjalnymi potrzebami, które potrzebują wsparcia dobrych fachowców i przyjaznego miejsca. Budynek, w którym mieści się poradnia, został wyposażony nie tylko w sposób przyjazny dla dzieci, ale też w najnowszy sprzęt terapeutyczny - mówi Jacek Orych, burmistrz Marek.

Utworzenie poradni to odpowiedź na potrzeby mieszkańców. Z ankiet, które realizował marecki ratusz przy okazji opracowywania strategii zdrowotnej, wynika, że ponad 38 proc. mieszkańców oczekuje poprawy dostępności usług z zakresu wsparcia psychologicznego.

Ustaliliśmy ze starostą wołomińskiemu Adamem Lubiakiem, że ruszy ona na początku kwietnia 2024 r i słowa dotrzymaliśmy – dodaje burmistrz Jacek Orych.

Samorząd marecki znalazł budynek odpowiadający wymogom dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Ten został wyremontowany, a pomieszczenia zaadoptowane na potrzeby poradni – informuje sekretarz miasta Marki, Anna Marchlik.

W nowoczesnej placówce znajduje się 5 gabinetów specjalistycznych, które służyć będą dzieciom, młodzieży, a także ich opiekunom i wychowawcom. Pozwolą też na zwiększenie ilości zajęć grupowych, zarówno terapeutycznych, jak i psychoedukacyjnych. Pozyskanie nowych etatów specjalistów pozwoli dodatkowo skrócić okres oczekiwania na wizytę. Dotychczas mieszkańcy Marek korzystali z filii Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zielonce.

Ta inwestycja to odpowiedź na wyzwania, przed jakimi dziś stajemy. Coraz więcej dzieci wymaga wsparcia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, coraz więcej diagnozowanych jest problemów. Najważniejsze w tej inwestycji jest jednak to, że dzięki wykwalifikowanej kadrze będziemy mogli nieść pomoc młodym ludziom. Składam gorące podziękowania na ręce starosty Adama Lubiaka, wszystkich zaangażowanych w ten proces radnych (gminnych i powiatowych) oraz urzędników obu szczebli samorządu – mówi Jacek Orych.

TS
2 kwietnia 2024, godz. 12:13
#Miasto #Edukacja #Inwestycje #Bezpieczeństwo #Zdrowie

zdjecie
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry