bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Zakup dla strażaków z budżetu obywatelskiego

Umowa na dostawę lekkiego samochodu kwatermistrzowskiego

W ubiegłorocznej edycji Mareckiego Budżetu Obywatelskiego rekordową liczbę głosów uzyskał projekt "Bezpieczna gmina razem z OSP w Markach". Jego autorzy - Antoni Gajo i Paweł Jakubowski - zaproponowali zakup lekkiego samochodu kwatermistrzowskiego oraz pojazdu ATV. Pojazd ATV jest już w remizie przy Dużej, natomiast lekki samochód kwatermistrzowski niebawem tam się pojawi. W czwartek (4 kwietnia) podpisana została umowa na jego dostawę. Zwycięzcą przetargu prowadzonego przez nasz ratusz jest poznańska firma Duda-Cars. 

Lekki samochód kwatermistrzowski umożliwi m.in. utworzenie mobilnego punktu sztabowego podczas działań ratowniczych. Ponadto podczas zabezpieczeń wszelkich wydarzeń miejskich pojazd może stanowić punkt udzielania pierwszej pomocy w nagłych przypadkach

Lekki samochód kwatermistrzowski pozwoli w znacznym stopniu odciążyć podstawowy samochód użytkowany przez OSP, który w głównej mierze przeznaczony jest do prowadzenia działań ratowniczych, których z każdym rokiem jest coraz więcej - podkreślał niedawno Marcin Brzeziński, prezes mareckiej OSP.

W 2023 r. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie zleciła  strażakom z OSP Marki 397 wyjazdów. To najwięcej w naszym powiecie - przypomna burmistrz Jacek Orych. 

Najczęściej (236 razy) strażacy z Marek byli wzywani do likwidacji tzw. miejscowych zagrożeń. To przede wszystkim wypadki drogowe, wiatrołomy, poszukiwania zaginionych osób czy podtopienia

TS
5 kwietnia 2024, godz. 08:49
#Miasto #Bezpieczeństwo #Budżet obywatelski

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry