bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Spotkania Krzysztofa Piersy z marecką młodzieżą

"Gry, telefony i internety - co nam dają, a co zabierają"

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z „powszechnego” już uzależnieni od smartfonów, tabletów, komputerów itp. Coraz więcej czasu poświęcamy w Internecie na oglądaniu serwisu YouTube, TikToka, czy też na Facebooku i Instagramie. Wiele czasu spędzamy też na grach komputerowych (według najnowszych badań to 1500 godzin rocznie, czyli ponad 2 miesiące ciągłego grania!). Dla porównania napisanie książki zajmuje jego autorowi średnio około 500 godzin!

To m.in. te tematy oraz zagrożenia jakie czyhają na nasze dzieci w sieci, w tym cyberprzemoc – nękanie w sieci, hejt, trollowanie itp. porusza Krzysztof Piersa w czasie spotkania z młodzieżą. Sam opowiada o swoim uzależnieniu od gier komputerowych, czy też nadmiernym i dysfunkcyjnym używaniem Internetu. W bezpośrednim kontakcie z młodymi ludźmi mówi o konsekwencjach wielogodzinnego przesiadywania przed monitorem, o plusach i minusach korzystania z gier komputerowych.

Jak sam zaznacza … „nie jestem natchnionym terapeutą krzyczącym wyłącz ten komputer i wyjdź na dwór. Dostaję ciarek za każdym razem jak słyszę coś takiego."

Wczoraj (10 kwietnia) w CAF3 odbyły się pierwsze bardzo interesujące spotkania i warsztaty: "Gry, telefony i internety - co nam dają, a co zabierają" z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2 w Markach. 11 kwietnia spotkanie z Krzysztofem Piersą zaplanowane jest w filii biblioteki w Pustelniku a w piątek (12 kwietnia) w filii biblioteki w Strudze.

Krzysztof Piersa - terapeuta ds. uzależnień. Autor poradników "Komputerowy Ćpun" i "Trener Marzeń". Przez wiele lat uzależniony od gier komputerowych, obecnie prowadzący zajęcia profilaktyczne w dziedzinie uzależnienia od nowoczesnych technologii i cyberzagrożeń. Przez osiem lat odbył ponad 1000 szkoleń w całej Polsce, ciesząc się przy tym rewelacyjnymi opiniami wśród bibliotek i szkół. Jako dziennikarz gamingowy, były trener esportowy i youtuber stale śledzi środowisko mediów społecznościowych, pozostając przy tym autentyczny dla słuchającej go młodzieży. Nie demonizuje gier ani internetu. Wskazuje na konkretne problemy i pokazuje zjawisko od praktycznej strony.

Tych, którzy nie mogli lub nie będą mogli uczestniczyć w spotkaniu z Krzysztofem Piersą, zachęcamy do odwiedzenia jego strony internetowej – link.

TS
11 kwietnia 2024, godz. 08:15
#Miasto #Edukacja #Bezpieczeństwo #Biblioteka Publiczna #CAF 3

zdjecie
fot. 1

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry