bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

QuatroKorfball 2023/2024

Marcovia Marki powalczy o Mistrzostwo Polski w ramach Polskiej Ligii Korfballu

W sezonie 2023/2024 zespół Marcovia Marki Korfball wystąpił w rozgrywkach o Puchar Polski Quatro Korfballu do którego zgłosiło się 12 zespołów z czego 9 zostało sklasyfikowanych w całym systemie rozgrywek. Cały cykl Pucharu Polski składał się z trzech osobnych turniejów, które rozgrywane były w Jadwisinie, Twardogórze oraz Nowej Iwicznej. Nasza drużyna w całym cyklu turnieju spisała się bardzo dobrze, zajmując ostatecznie 2 miejsce w klasyfikacji generalnej. Warto dodać, że zwycięscy w całym cyklu rozgrywek osiągnęli taka samą liczbę punktów jak nasz zespół, natomiast o zwycięstwie w całym turnieju o Puchar Polski QuatroKorfballu zadecydowały bezpośrednie mecze podczas dwóch pierwszych turniejów,  w których lepszy okazał się zespół z Wrocławia.
 
Podsumowując cały turniej o Puchar Polski Quatro Korfballu, Marcovia Marki spisała się bardzo dobrze. W pierwszym turnieju, który odbył się w Jadwisinie zdobyliśmy drugie miejsce, podczas drugiego turnieju w Twardogórze zajęliśmy trzecie miejsce, natomiast w ostatnim turnieju rozgrywek, który rozgrywany był w Nowej Iwicznej, nasza drużyna wygrała wszystkie swoje mecze i zajęła pierwsze miejsce. Niestety sukces w ostatnim turnieju nie pozwolił nam cieszyć się z Mistrzostwa Polski w tej formule rozgrywek ale cieszy postawa i zaangażowanie zespołu w każdym turnieju.
 
Warto dodać, że jednym z sędziów całego cyklu turnieju QuatroKorfballu, był przedstawiciel naszego klubu, sędzia międzynarodowy, Pan Maciej Goławski.
Następnym krokiem dla Marcovii będą Mistrzostwa Polski seniorów, które odbędą się 18-19. 05. 2024r. w Kole. Podczas dwudniowego turnieju, Marcovia walczyć będzie o Mistrzostwo Polski w ramach Polskiej Ligii Korfballu w sezonie 2023/ 2024.

Skład Marcovia Marki:

  1. Tamara Siemieniuk
  2. Natalia Klimczyk
  3. Paulina Płoszka
  4. Klaudia Reptak- Bulanda
  5. Daria Diadik
  6. Kamil Musialiński
  7. Jędrzej Masztaleruk
  8. Hydyr Mammetgurbanov
  9. Krzysztof Rubinkowski

Maciej Goławski/TS
11 kwietnia 2024, godz. 08:32
#Miasto #Sport

zdjecie
fot. 1
fot. 2

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry