bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Wspólnie zazieleniamy Marki

To było prawdziwe święto radości i ekologii. Przy Grunwaldzkiej zasadziliśmy 110 różnych roślin, świetnie się przy tym bawiąc!

Czy wiecie, że to była już siódma akcja sadzenia roślin organizowana przez Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze? Wszystkie dotychczasowe nasadzenia przetrwały po dziś dzień i nadal cieszą oko. Zachęceni dotychczasowymi efektami 13 kwietnia wybraliśmy się na ulicę Grunwaldzką na wysokości Szkoły Podstawowej nr 3.  

Pogoda dopisała, mieszkańcy (duzi i mali) również. Posadziliśmy rekordową liczbę, bo ponad 100 roślin. Najwięcej – prawie 80 sztuk tawuł van Houtte`a - wzdłuż ogrodzenia szkoły od strony Grunwaldzkiej. Pozostałe sadzonki (m.in. jałowce, kaliny, trzmieliny, kosodrzewiny, róże, rajska jabłoń) znalazły swoje miejsce na szkolnym terenie.

Ale nie samym sadzeniem człowiek żyje. Przygotowaliśmy dla rodzin z dziećmi niespodzianki i konkursy z nagrodami. Najmłodsi mogli wziąć udział w konkursie „Potęga żywiołów ziemi”, który polegał na rysowaniu żywiołów mających wpływ na naszą Matkę Ziemię. Fantazja i świadomość młodych twórców przerosła oczekiwania organizatorów. Za najlepsze prace młodzi twórcy zostali nagrodzeni upominkami.

Zabawa przebiegała w miłej rodzinnej atmosferze. Dzieci mogły dać upust energii korzystając m.in. z dmuchawców. Po dobrej zabawie nabierały sił zajadając się watą cukrową. Zwieńczeniem akcji było ognisko, gdzie każdy mógł skosztować przepysznej pieczonej kiełbaski. Rodzinna przyjazna sąsiedzka atmosfera dała radość wszystkim mieszkańcom dużym i małym.

Wszystkie atrakcje, nagrody i poczęstunek były za darmo - ufundowane zostały przez członków i sympatyków Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego. Dziękujemy serdecznie za gościnę i pomoc pani Dyrektor Beacie Szczypkowskiej i niezastąpionemu panu Arturowi. Dziękujemy burmistrzowi Jackowi Orychowi za objęcie po raz kolejny naszego wydarzenia honorowym patronatem! Tradycyjnie burmistrz chwycił za szpadel i sadził razem z nami. Przede wszystkim jednak dziękujemy Wam drodzy mieszkańcy za tak liczne przybycie i wspólną pracę na rzecz naszej małej Ojczyzny.

Marcin Dąbrowski

Jolanta Gumowska

PP
17 kwietnia 2024, godz. 16:08
#Środowisko #Organizacje pozarządowe

zdjecie
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry