Mistrzynie piłki ręcznej kobiet

I ligowe dziewczyny ROKiS Radzymin Marcovia Marki

W niedzielne przedpołudnie ruszyliśmy na najważniejsze spotkanie ligowe tego sezonu. Od początku sezonu wiadomo było iż to właśnie miedzy nami a drużyną z Lublina rozstrzygną się losy pierwszego miejsca w grupie. Stawką tego meczu było zapewnienie sobie wygrania pierwszej ligi przez nasze dziewczyny. Ale ekipa AZS UMCS Lublin nie zamierzała nam tego ułatwiać.

Od samego początku spotkanie było bardzo wyrównane. Co prawda udało nam się odskoczyć na trzy bramki przewagi, ale gospodynie nie odpuszczały. Do przerwy wynik 15:12 dla nas. Po zmianie stron lublinianki szybko doprowadziły do wyrównania i mecz toczył się bramka za bramkę. Na niespełna 10 minut przed końcem udało nam się jednak odskoczyć i uzyskać bezpieczną przewagę. Uszczelniliśmy obronę i wyprowadziliśmy kilka kontr. Po ostatnim gwizdku mogliśmy unieść ręce w geście triumfu. To było ciężkie spotkanie.

Ostatecznie pokonujemy ekipę z Lublina różnicą czterech bramek, wynik 30:26. Po meczu krótka radość z wygrania pierwszej ligi. Ale już po chwili wracamy do ciężkiej pracy. Przed nami dopiero pierwszy kroczek w drodze po marzenia. W dniach 17,18 i 19.05 odbędzie się Turniej Mistrzyń, w którym to zmierzą się mistrzynie wszystkich trzech grup pierwszej ligi. Z tego turnieju tylko zwycięzca uzyska prawo gry w przyszłym sezonie w Lidze Centralnej, czyli bezpośrednim zapleczu ORLEN Superliga Kobiet.

Zanim zagramy w Turnieju Mistrzyń, rozegramy jeszcze dwa ostatnie spotkania w rozgrywkach pierwszej ligi. Pierwszy już w najbliższą sobotę, z drużyną UKS Varsovia Warszawa.

Tradycyjnie wielkie podziękowania ślemy do naszych kibiców, którzy tak licznie wspierali nas w Lublinie. Jesteście niesamowici. Dziękujemy!