bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Mamo, Tato! Niedługo się widzimy!

Relacja z III edycji Mareckiej Szkoły Rodzenia.

W miłej, niemal rodzinnej, atmosferze upłynął czas w trakcie zajęć z edukacji okołoporodowej. W jesiennej, trzeciej już edycji Mareckiej Szkoły Rodzenia uczestniczyło 14 mareckich par, które przeszły 18-godzinny cykl zajęć.

Tym razem spotykaliśmy się w Centrum Aktywności Fabryczna 3, które gwarantuje doskonałe warunki do realizacji tego typu zadań. Prowadzący mogli je realizować niezależnie od tego, czy wymagały przeprowadzenia prezentacji multimedialnej, miejsca do ćwiczeń czy też warsztatów z użyciem wanienek i fantomów. W ramach zajęć z położną poruszono tematy związane z ciążą, porodem i połogiem jak również karmieniem i opieką nad noworodkiem. Dzięki temu wiemy już jakie są walory porodu naturalnego, karmienia piersią, kiedy należy wybrać się do szpitala i jak skonstruować plan porodu, by uzyskać możliwie najlepszą opiekę i współpracę z personelem medycznym. Ratownik medyczny skupił się na praktycznych ćwiczeniach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej małym pacjentom. Prawniczka przedstawiła najnowsze wymogi i prawa zarówno ciężarnej pracującej jak również rodziców podczas urlopu macierzyńskiego czy też wychowawczego. Fizjoterapeutka dokonała praktycznego przeglądu ćwiczeń, dedykowanych kobietom w ciąży. Prócz tego dowiedzieliśmy się jak skutecznie zmniejszyć ból pleców z pomocą taśmy kinezjologicznej, która nie tylko służy sportowcom. Wraz z psychologiem i doulą zróżnicowaliśmy pojęcia takie jak: baby blues a depresja poporodowa. Wiemy, gdzie leży granica między nimi i co zrobić, by jej nie przekroczyć.
 

Wszyscy szkoleniowcy dołożyli wszelkich starań, by przedstawić wiedzę zgodną z najnowszymi standardami w swej dziedzinie. W każdym z nas tkwią stereotypy, budowane przez lata przez nasze babcie i prababcie. Piramida zakazów i dobrych rad została skutecznie naruszona, a mity na temat odżywiania się kobiety karmiącej czy depresji poporodowej skutecznie obalone.

Życzymy Wam samych szczęśliwych chwil w rodzicielstwie.

Projekt był współfinansowany przez Miasto Marki i koordynowany przez fundację Zielone Pojęcie.

 

Joanna Piotrowska
19 listopada 2018, godz. 13:13
#Miasto #Edukacja #Organizacje pozarządowe #Zdrowie #CAF 3

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry