bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Marecki finał WOŚP

Puszki złożone, identyfikatory przygotowane, ponad 200 wolontariuszy w pełnej gotowości!

Końcowe odliczanie rozpoczęte. 13 stycznia o godz. 12.00 zacznie się 14 marecki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP). Zapraszamy do sali widowiskowo-sportowej im. Bożeny Markiewicz przy ul. Dużej 3.

Dary do puszek WOŚP będzie można składać już 12 stycznia. Z uwagi na to, że 13 stycznia sklepy nie pracują, wolontariusze pojawią się w takich miejscach w przeddzień finału. W sobotę zbierać będą datki na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

- Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków – czytamy w informacji WOŚP.

Niedzielny marecki finał rozpocznie się o godzinie 12.00. Oprócz zbiórki pieniędzy, dla jego gości przewidziano mnóstwo atrakcji. Tradycyjnie wystąpią artyści i zespoły muzyczne. Na scenie pojawią się iluzjonista, przedstawiciele sztuk walki z pokazami, dzieci z mareckich szkół i przedszkoli  oraz tancerze i akrobaci. Gwiazdą wieczoru będzie zespół rockowy zaraZZaraz. Będzie można wylicytować fantastyczne pamiątki i kupić wyroby mareckiego rękodzieła, a także zaszaleć w fantowni. Jak zwykle – będzie można też coś zjeść (nie tylko na słodko). Na spragnionych będzie czekał saturator Wodociągu Mareckiego. Nie zabraknie ciekawych gości jak choćby Poszukiwacz (Adam Wiejak) oraz kilku znanych aktorów. Zwieńczeniem finału będzie pokaz świetlny z elementami pirotechniki (w sali). Warsztatów i atrakcji będzie bez liku. Pamiętajcie, by zabrać drobne do puszek, aby wzić udział we wszystkich atrakcjach. Jedno jest pewne - tu nie będziecie się nudzić!

Zapraszamy!

TM
8 stycznia 2019, godz. 11:53
#Miasto #Kultura #Szkoła Podstawowa Nr 4

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry