"Ponowny" debiut wypadł doskonale

Konrad Kucharczyk znów zasiadł na ławce trenerskiej. Efekt? Sukces Marcovii w Legionowie!

Pierwszy zespół Marcovii pokonał w minioną niedzielę rezerwy Legionovii Legionowo. Wyjazdowe spotkanie zakończyło się zwycięstwem 2:0. Na listę strzelców wpisali się Marcin Rojek i Kacper Lachowicz. Na ławce trenerskiej zasiadł już Konrad Kucharczyk, który po półtorarocznej przerwie wrócił na Wspólną 12. Trzeba uczciwie przyznać, że ponowny "debiut" wyszedł mu doskonale. Wzmocniona drugoligowymi zawodnikami Legionovia miała w pierwszej części meczu kilka dogodnych okazji, ale świetnie dysponowany Łukasz Bestry ani razu nie dał się zaskoczyć. Czasami Marcovii sprzyjało też szczęście, ale w sporcie jest ono niezwykle potrzebne. Na trudne warunki postawione przez gospodarzy zawodnicy z Marek odpowiedzieli mądrością i dużym zaangażowaniem. Wszyscy podopieczni Konrada Kucharczyka zostawili na boisku w Legionowie wiele serca i sił.

Mecz rozpoczął się dla Marcovii najlepiej jak tylko mógł. Już w 5 minucie bramkarza Legionovii pokonał Marcin Rojek, który za sprawą Konrada Kucharczyka postanowił wznowić treningi. "Rojo" mógł kilkanaście minut później ponownie wpisać się na listę strzelców, ale tym razem lepszy okazał się golkiper gospodarzy.

Druga bramka dla naszego zespołu padła w 58 minucie, gdy doskonałe zagranie Przemysława Sieczko wykorzystał skutecznie Kacper Lachowicz. To trafienie pozwoliło nieco odetchnąć, gdyż dwubramkowa przewaga sprawiła, że można było coraz realniej myśleć o wywiezieniu z Legionowa cennego kompletu punktów. Sztuka ta powiodła się w 100% i Marcovia pokonała rezerwy Legionovii 2:0.

Było to bardzo ważne zwycięstwo, które z całą pewnością podniesie morale zespołu po kiepskim rozpoczęciu wiosny. Już spotkanie z rezerwami Świtu pokazało, że nasz zespół stać jest na zdecydowanie więcej. Pojedynek w Legionowie tylko to potwierdził. Teraz przed zawodnikami Konrada Kucharczyka domowy mecz z Burzą Pilawa.

Legionovia II Legionowo - Marcovia Marki 0:2 (0:1)

Bramki: Marcin Rojek 5' Kacper Lachowicz 58'

żółte kartki: Michał Ochman, Maksymilian Górski