bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Informacja dla szóstoklasistów

Zespół Szkół nr 2 (SP5) zaprasza do oddziałów dwujęzycznych.

Od września 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 5 przy Wczasowej prowadzone są oddziały dwujęzyczne, które wpisują się w cele szkoły oraz wychodzą naprzeciw dzisiejszym wymaganiom globalizującego się świata. Efektywną naukę języka angielskiego, skuteczną komunikację w realnych sytuacjach, pobudzanie kreatywności językowej, uczniowie klas dwujęzycznych razem z nauczycielami traktują jako priorytety.

W klasach dwujęzycznych lekcje języka angielskiego realizowane są w rozszerzonym wymiarze pięciu godzin tygodniowo, dwujęzycznie realizowane są zajęcia z geografii, fizyki i historii. Uczniowie uczestniczą w  warsztatach z native speakerem z portalu Nauka bez Granic, kładziemy również duży nacisk na udział uczniów w różnorodnych konkursach językowych. Uczniowie realizują europejski program eTwinning, którego celem jest łączenie i współpraca szkół w całej Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych, nawiązywanie kontaktów, tworzenie własnych projektów i dzielenie się pomysłami. Organizujemy wycieczki zagraniczne, w ubiegłym roku był to Londyn, w tym Edynburg i Glasgow.

Biorąc pod uwagę proces przenikania języka angielskiego do codziennego życia, staramy się, aby nauka języka skupiała się wokół realnych sytuacji, a umiejętności typowo szkolne jak najczęściej umieszczamy w kontekście praktycznym.

Wszystkich zainteresowanych klasą dwujęzyczną szóstoklasistów zapraszamy na dzień otwarty 9 maja o godz.18.00 .

Szczegółowe informacje: marki.net.pl/zs2/; tel.: 227811857

ZS2
17 kwietnia 2019, godz. 10:43
#Zespół Szkół Nr 2 im. Prymasa Tysiąclecia #Edukacja

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry