bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Trzy oferty na ulicę Mokrą

Kolejna inwestycja drogowa w bliskim sąsiedztwie MCER.

W środę w ratuszu otworzyliśmy oferty wykonawców zainteresowanych przebudową Mokrej. Jest to ulica, która łączy Dużą i Wspólną. Przy tej ostatniej kończy się budowa Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego (MCER), czyli kompleksu łączącego w sobie funkcje szkolne, kulturalne i sportowe. W ulicy Mokrej powstanie kanalizacja deszczowa, zostanie ułożona nawierzchnia asfaltowa, powstanie też ciąg pieszo-rowerowy. Ten ostatni element inwestycji dofinansuje Unia Europejska.

Do ratusza wpłynęły trzy oferty na przebudowę Mokrej. Miasto zamierza przeznaczyć na ten cel 1,34 mln zł. Wszystkie propozycje mieszczą się w kosztorysie. Najtańsza opiewa na niecałe 954 tys. zł, najdroższa na 1,2 mln zł. Wszyscy oferenci dają 60-miesięczny okres gwarancji i rękojmi. Ruszyła procedura sprawdzania ofert.

W sąsiedztwie MCER zakończyły się niedawno prace przy przedłużeniu ulicy Wspólnej. Na gruntówce została ułożona nawierzchnia asfaltowa, powstały chodnik i droga rowerowa.

Toczą się też prace przy projektowaniu połączenia drogowego z MCER od strony ulicy Stawowej.

- Obecnie ciąg Saturna – Jowisza jest oświetloną drogą gruntową. Taką nie może zostać, ją też będziemy przebudowywać. Ale zanim się zabierzemy za prace budowlane, musimy uregulować sprawy własnościowe. W tym celu prowadzimy prace projektowe – ich celem będzie uzyskanie tzw. ZRID, czyli zezwolenia na realizację inwestycji drogowej. Prawda jest taka, że sprawy projektowe zajmują czasem więcej czasu niż sprawy budowlane. Mamy nadzieję, że na przełomie 2019/2020 roku uzyskamy ZRID (o ile nie będzie protestów). Wówczas w przyszłym roku będziemy mogli ogłosić postępowanie przetargowe i wyłonić wykonawcę. Kierowcy dostaną nową jezdnię, rowerzyści – drogę (a od Sowińskiego już mamy ścieżkę do Sportowej), a piesi chodnik. Co więcej, budowa tego połączenia powinna umożliwić uruchomienie autobusu przejeżdżającego w sąsiedztwie MCER – informuje na FB Jacek Orych, burmistrz Marek.

TM
21 sierpnia 2019, godz. 13:33
#Inwestycje #PIT dla Marek = inwestycje

zdjecie
fot. 1

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry