bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Kolejne trzy punkty

Piłkarze Marcovii lepsi od Unii Warszawa, choć końcowe minuty spotkania były dość nerwowe.

Występująca od tego sezonu w IV lidze Marcovia Marki odniosła drugie zwycięstwo z rzędu. Tym razem podopieczni Konrada Kucharczyka pokonali Unię Warszawa 3:2 (2:0). Spotkanie, które wydawało się być pod pełną kontrolą Marcovii, przyniosło niespodziewanie sporo nerwów w samej końcówce.

Gospodarze mieli przewagę od pierwszego gwizdka sędziego. Gdyby nie szwankująca dokładność, Marcovia już po 15 minutach prowadziłaby 2:0. Niemoc strzelecka nie wpływała jednak negatywnie na grę zespołu z Marek. Zawodnicy Marcovii preferując ofensywny styl raz za razem zagrażali bramce warszawskiej Unii. W 19 minucie padła pierwsza bramka. Z lewej strony boiska dokładnym podaniem popisał się Marcin Rojek, a piłkę w siatce umieścił Patryk Czajka. Kopia tej sytuacji miała miejsce w 40 minucie i wówczas Marcovia prowadziła już 2:0.

Na drugą połowę gospodarze wyszli nieco uśpieni. Rozluźnienie Marcovii starali się wykorzystać rywale, którzy coraz śmielej poczynali sobie pod bramką Mateusza Cichawy. Na szczęście Dawid Duda i spółka bardzo szybko się otrząsnęli i w 60 minucie za sprawą Bartłomieja Gołasiewicza podwyższyli wynik na 3:0. Chwilę później mogły, a nawet powinny paść kolejne bramki dla Marcovii. Niestety doskonałych okazji nie wykorzystali Marcin Rojek i Bartłomiej Gołasiewicz. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 67 minucie, gdy po rzucie rożnym do siatki trafił Bartosz Wolniewicz. Gdy ponownie wydawało się, że kolejne gole dla gospodarzy są tylko kwestią czasu, kontaktową bramkę zdobyli goście. Trafienie w 90 minucie spotkania sprawiło, że w ostatnie 4 minuty gry były bardzo nerwowe. Podopieczni Konrada Kucharczyka wytrzymali jednak ciśnienie i po końcowym gwizdku mogli się cieszyć z zasłużenie wywalczonego kompletu punktów.

Na kolejny ligowy mecz nie trzeba będzie długo czekać. W najbliższą środę 9 września Marcovia zmierzy się bowiem w Rembertowie z Escolą Varsovia. Będzie to pojedynek starych dobrych znajomych z zeszłego sezonu w lidze okręgowej.

W ligowej tabeli Marcovia zajmuje obecnie 9 miejsce (na 14 drużyn) z siedmioma punktami na koncie. W przeciwieństwie do większości zespołów nasza drużyna rozegrała o jeden mecz mniej.

Marcovia Marki - Unia Warszawa 3:2 (2:0)