bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Pamiętajcie o... lekturach

I Ty możesz zostać molem książkowym. Niezależnie od tego, czy masz 40 czy 4 lata! Najnowsze wieści z mareckiej biblioteki.

Zgodnie z zaleceniami, wciąż jesteśmy w reżimie sanitarnym, ale działamy. Wypożyczamy, udostępniamy kody do LEGIMI – platformy e-boków, zamawiamy, kupujemy, opracowujemy nowości książkowe i audiobooki. Właśnie rozpoczęliśmy realizację dofinansowania w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” priorytet 1 – zakup nowości wydawniczych do Bibliotek Publicznych ze środków finansowych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2020 r. otrzymaliśmy 15 tys. zł na zasilenie naszych księgozbiorów publikacjami dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Wszystkie – również najnowsze – książki można znaleźć w katalogu on-line, który uaktualniamy natychmiast po przygotowaniu książek do udostępniania.

Posługując się numerami z karty bibliotecznej (numer i pin) można:

  • zamawiać przez internet książki, które stoją na półce;
  • rezerwować te, które są wypożyczone;  
  • przygotować listy książek do wypożyczenia na miejscu.

Czynne są wszystkie trzy placówki biblioteczne na terenie Marek. Wróciliśmy już do godzin otwarcia z czasu przed marcowym lockdownem. W soboty biblioteka jest nadal nieczynna.

Rozpoczęła się również kolejna edycja (2020/2021) kampanii „Mała książka-wielki człowiek” skierowanej do dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat). Każdy przedszkolak, niezależnie od tego, czy już jest naszym czytelnikiem, czy jeszcze nie, zapisany do Biblioteki Publicznej Miasta Marki otrzyma wyprawkę czytelniczą („pierwsze czytanki dla…”, Kartę Małego Czytelnika i coś dla rodziców – broszurkę informującą o tym, jak nieoceniona jest rola czytania w rozwoju dziecka i o korzyściach z częstego odwiedzania biblioteki). Za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem dziecko otrzyma naklejkę na Karcie Małego Czytelnika. Po zebraniu 10 naklejek wydajemy imienny dyplom i … piękną zakładkę do książek zaprojektowaną dla mareckich moli książkowych przez Fundację „Otwarte Serce” oraz płócienną torbę z logo naszej biblioteki.

Materiał pochodzi z biuletynu Marki.pl

Biblioteka Publiczna
15 października 2020, godz. 08:06
#Miasto #Biblioteka Publiczna

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry