bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Pierwsze urodziny SUW-2

Przez niecały rok ze Stacji Uzdatniania Wody przy Spacerowej popłynęło do mieszkańców ponad 0,5 mln metrów sześciennych wody.

Na początku lutego minął rok od odbioru drugiej Stacji Uzdatniania Wody. To jedna z najważniejszych inwestycji Wodociągu Mareckiego, zabezpieczająca dostawy wody dla naszego rosnącego miasta. Pierwsza stacja uzdatniania wody przy ul. Żeromskiego pracowała (zwłaszcza w upalne letnie miesiące) na 100 proc. możliwości, a i tak nie nadążała z zaspokajaniem popytu na wodę. Wówczas miasto dodatkowo było zasilane z trzech zbiorników retencyjnych, które widać z Alei Piłsudskiego.

Od ubiegłego roku nie ma już takiej potrzeby. W zimie 2020 SUW-2, położona przy ul. Spacerowej na Czarnej Strudze, zaczęła zasilać miasto z północnej strony. Przez niecały rok (do końca grudnia 2020 r.) SUW-2 wtłoczyła do sieci ponad 0,5 mln m. sześc. To pokrywa prawie 30 proc. zapotrzebowania Marek na wodę. W kolejnych latach ten wskaźnik będzie rosnąć – wraz z zwiększającą się liczbą odbiorców oraz rozbudową magistrali wodociągowych.

Budowa SUW-2 byłaby trudniejsza z finansowego punktu widzenia, gdyby nie pomoc Unii Europejskiej. Pieniądze na częściowe sfinansowanie tej inwestycji popłynęły z Funduszu Spójności – dodaje Wodociąg Marecki.

A to nie koniec prac budowlanych przy Spacerowej. W kolejnym etapie powstanie drugi zbiornik retencyjny.

To kolejny element, który zwiększy bezpieczeństwo dostaw wody – podsumowuje Wodociąg Marecki.

TM
11 lutego 2021, godz. 12:05
#Miasto #Inwestycje #Tu płacę podatki, tu zyskam inwestycje #Wodociąg Marecki

zdjecie
fot. 1

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry