bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Szkolenie i wakacje w WOT

Terytorialsi z Mazowsza zapraszają ochotników.

W ubiegły piątek, 9 kwietnia odbyło się trzecie w tym roku powołanie do terytorialnej służby wojskowej w 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej ppor. Mieczysława Dziemieszkiewicza (5MBOT). Objęto nim 87 nowych kandydatów na tzw. terytorialsów.

- Za miesiąc, 14 maja będzie kolejna okazja, by spróbować sił w szeregach WOT, ponieważ brygada zaplanowała dodatkowe szkolenie dla ochotników – informuje Aneta Szczepaniak, rzecznik 5MBOT.

25 czerwca ruszy także trzecia edycja projektu „Wakacje w WOT”.

- Będą to dwa szkolenia podstawowe dedykowane uczniom i studentom, a także nauczycielom. W ten sposób 5MBOT daje możliwość skorzystania z oferty osobom uczącym się, bez konieczności rezygnacji z zajęć lekcyjnych – dodaje Aneta Szczepaniak.

Pierwsze z wakacyjnych szkoleń rozpocznie się 25 czerwca, zakończy się przysięgą wojskową 10 lipca. Drugie szkolenie nie kolidujące z nauką i studiami rozpocznie się 20 sierpnia i potrwa do 4 września.

-  Jak pokazują statystyki średnia wieku żołnierzy Obrony Terytorialnej to 32 lata, a co trzeci żołnierz formacji ma mniej niż 25 lat – mówi Aneta Szczepaniak.

Kontakt z 5MBOT – TUTAJ

DI
14 kwietnia 2021, godz. 10:37

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry