bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Zdobywamy unijne dofinansowanie

Tym razem nasze inwestycje zostaną zasilone pieniędzmi z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko

Dobra passa w zdobywaniu dofinansowań trwa. Niedawno informowaliśmy o uzyskaniu 1 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz prawie 2 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Nasze inwestycje wesprze też samorząd Mazowsza, przekazując 110 tys. zł na remont kamienicy Briggsów.

Dziś podpisaliśmy kolejną umowę – tym razem Marki zostaną zasilone pieniędzmi z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Dziś (27 maja) w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisaliśmy stosowaną umowę. Nasze miasto reprezentowali: burmistrz Jacek Orych i skarbnik Beata Orczyk, zaś fundusz - Anna Czyżewska, dyrektor Departamentu Adaptacji do Zmian Klimatu.

Tym razem nasz budżet zasili prawie 3,7 mln zł z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Z tego samego, z którego przez ponad dekadę intensywnie czerpał i czerpie Wodociąg Marecki, budując praktycznie od zera sieć kanalizacji sanitarnej. Nasza dotacja też dotyczy kanalizacji, tyle że deszczowej, a ściślej zagospodarowania wód opadowych i roztopowych. Dzięki niej pokryjemy m.in. część wydatków związanych z budową ciągu ulic Jowisza-Marsa-Saturna – napisał na FB burmistrz Jacek Orych.  

Samorządowiec podziękował przedstawicielom NFOŚiGW, a także pracownikom ratusza, którzy w konsultacji z Wodociągiem Mareckim przygotowali wniosek.

Przypomnijmy, że budowa ciągu ulic Jowisza-Marsa-Saturna jest w toku. Prace wykonuje firma Strabag. Obecnie jest to droga gruntowa. Po zrealizowaniu robót uzyska odwodnienie, nawierzchnię asfaltową, chodnik i drogę rowerową.

TM
27 maja 2021, godz. 18:29
#Inwestycje #Miasto #Tu płacę podatki, tu zyskam inwestycje

zdjecie
fot. 1

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry