bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Zbieramy kilometry na rowerze na... bieg i piknik!

Marecka fundacja Filii Dei zaprasza mieszkańców do udziału we wspólnym projekcie.

Jeśli lubimy jazdę na rowerze (do pracy, sportowo lub rekreacyjne), możemy połączyć przyjemne z pożytecznym. Marecka fundacja Filii Dei z ul. Kasztanowej startuje w konkursie „OdLOTTOwa jazda”, organizowanym przez Fundację Lotto im. Haliny Konopackiej. Organizacja chce zorganizować bieg połączony z piknikiem rodzinnym i na ten cel może uzyskać wsparcie. Warunkiem uzyskania pomocy fundacji jest przejechanie na rowerze jak największej liczby kilometrów przez m.in. naszych mieszkańców.

Naszym minimalnym celem jest zebranie 100 tys. km przez rowerzystów. Jeśli marzymy o miejscu w pierwszej trójce, powinniśmy wspólnie przejechać około 700-800 tys. km. Jeśli włączy się projekt wielu mieszkańców Marek, jest szansa, że jeden z tych celów osiągniemy. Serdecznie zapraszamy! – mówi Karolina Kostrzewa z Fundacji Filii Dei.

Jeśli dzięki temu uda się uzyskać wsparcie, organizacja chce zrealizować piknik połączony z biegami w sąsiedztwie ulicy Kasztanowej. Celem wydarzenia planowanego na drugą połowę tego roku (ewentualnie na wiosnę 2022 r.) będzie upamiętnienie siostry franciszkanki Matyldy Getter, która otrzymała medal „Sprawiedliwy wśród narodów świata” za ratowanie dzieci żydowskich w czasie II wojny światowej, również ukrywanych na terenie dzisiejszych Marek.

Chcielibyśmy, aby nasz piknik był wydarzeniem wyjątkowym, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby uczestnicy: dzieci, młodzież, dorośli mogli wynieść z tego czasu motywację do aktywności fizycznej, ale również chęć do angażowania się społecznie w lokalne działania – czytamy w informacji fundacji.

Będzie to piknik rodzinny z wieloma atrakcjami dla wszystkich mieszkańców. Będą dmuchańce, trampoliny, rozgrywki piłkarskie, plenerowe szachy, zrobimy też konkurs na budowę szkoły z klocków. Ważną częścią pikniku będą rodzinne biegi na różnych dystansach. Marki są znane z aktywnego środowiska biegaczy – liczymy na ich udział – mówi Karolina Kostrzewa.

Jak pomóc w uzyskaniu potrzebnych kilometrów na rowerze?

  • Trzeba pobrać aplikację Activy: na Android LINK LUB na IOS LINK
  • Zarejestrować się
  • Wybrać "odLOTTOwa jazda" z listy i dołączyć
  • Wybrać Filii Dei z listy zespołów i rozpocząć gromadzenie kilometrów.

Kilometry dla mareckiego stowarzyszenia możemy gromadzić do końca sierpnia tego roku.

Aplikację Activy można połączyć z innymi popularnymi aplikacjami – Stravą, Polar Flow i Garminem – podpowiada Karolina Kostrzewa.

To co? Jesteście gotowi do jazdy?

TM
21 czerwca 2021, godz. 10:24
#Miasto #Sport #Organizacje pozarządowe

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry