bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Trzeci przetarg na nakładki asfaltowe

Szukamy wykonawców sześciu ulic. Termin składania ofert minie 30 września.

Wczoraj informowaliśmy o podpisaniu umowy w drugim przetargu na budowę tzw. nakładek asfaltowych. Dziś (15 września) ogłosiliśmy trzecie postępowanie, o którym niedawno na łamach biuletynu Marki.pl informował Dariusz Pietrucha, zastępca burmistrza naszego miasta. Tym razem szukamy firm, które ułożą nawierzchnię asfaltową przy:

  • Szydłowieckiej
  • Jana Długosza (od Granicznej do Sobieskiego i od Sobieskiego do rejonu ulicy Orła Białego)
  • Żółkiewskiego
  • Ceglanej (od Zachodniej)
  • Podgórskiej
  • łącznika Szkolnej z Poznańską (położonego między Szczecińską i Jana Kazimierza)

Na oferty firm czekamy do 30 września. O wyborze wykonawców zdecydują dwa czynniki: zaproponowana cena oraz okres gwarancji i rękojmi. Jeśli uda się wyłonić wykonawcę, roboty będą realizowane jeszcze w tym roku. Link do przetargu TUTAJ

Latem rozstrzygnęliśmy dwa przetargi na budowę nakładek. Pierwszy wygrała firma Strabag. Układa ona asfalt przy Batalionów Chłopskich, Maratońskiej oraz odcinkach Długiej, Skorupki i Olimpijskiej. We wtorek (14 września) podpisaliśmy umowę z firmą Benevento, która zwyciężyła w drugim przetargu. Jej zadaniem będzie ułożenie nakładek przy Pałacowej,  Billewiczów (na odcinku Zagłoby – Butrymów), Jasińskiego oraz  Hallera (na odcinku od ul. Środkowej do ul. Sobieskiego).

W realizacji jest także największa tegoroczna inwestycja drogowa. To budowa ulic Jowisza, Marsa, Saturna, czyli połączenia między Pustelnikiem i Zieleńcem, ułatwiającego m.in. dojazd do Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego. Zadaniem wykonawcy – firmy Strabag – jest budowa odwodnienia, nowej jezdni, chodnik i drogi rowerowej. Inwestycja jest dofinansowana ze źródeł unijnych oraz rządowych - mówi Dariusz Pietrucha.

W postępowaniu przetargowym są dwa inne odcinki: budowa ulicy Kościelnej (dofinansowana z puli rządowej) oraz modernizacji ulic: Koszalińskiej, Słupeckiej, Sadowej i Kołobrzeskiej. O ich wynikach będziemy informować w kolejnych wpisach.

 

TM
15 września 2021, godz. 12:32
#Miasto #Inwestycje #Tu płacę podatki, tu zyskam inwestycje #Poradnik Przedsiębiorcy

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry