bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Rowerowe emocje po raz siedemnasty!

29 lipca 2023, godz. 10:30
Teren przy remizie OSP (ul. Duża)

Już 29 lipca w Markach odbędzie się kultowy wyścig dla fanów MTB - Memoriał Huberta "Bercika" Manteuffla o puchar Burmistrza Miasta Marki.

Już siedemnasty raz sympatycy kolarstwa ustawią się na linii startu Memoriału Bercika, wyścigu MTB o Puchar Burmistrza Marek. Wydarzenie upamiętnia tragicznie zmarłego kolarza, wspaniałego sportowca i naszego kolegę. Jednym z marzeń Huberta było zorganizowanie maratonu MTB na terenie miasta, w którym mieszkał. Niestety jego plany pokrzyżowała nagła śmierć. Od 2007 roku, mama Huberta, jego przyjaciele, koleżanki i koledzy, każdego roku organizują społecznie to wspaniałe wydarzenie. Każdego roku na linii startu meldują się osoby, które startowały z Hubertem i mówią o nim bardzo ciepło wspominając jakim był wspaniałym człowiekiem i sportowcem.

Memoriał Huberta jest wydarzeniem, które na stałe wpisało się do kalendarzy mareckich i ogólnopolskich wyścigów MTB. Marecka impreza oceniana jest przez zawodników bardzo wysoko i stawiana za wzór profesjonalnej organizacji oraz wspaniałej, świetnie przygotowanej trasy. Mamy nadzieję, że również w tym roku jako organizatorzy staniemy na wysokości zadania.

Można już zapisać się na Memoriał za pomocą strony internetowej, będzie też możliwość rejestracji w dniu wydarzenia w godz. 8:00-10:00 (oczywiście jeżeli będą jeszcze wolne miejsca). Kolarze mają do wyboru dwa dystanse: standard 17 km lub sport 51 km.

Miasteczko rowerowe, start i meta usytuowane będą w pobliżu mareckiej jednostki OSP przy ul. Dużej. Organizatorzy zapewniają pakiety startowe, atrakcyjne nagrody, fantownię, posiłek regeneracyjny oraz bufet pyszności, a co najważniejsze wyjątkową i ciekawą trasę, a przede wszystkim świetną atmosferę i dobrą zabawę!

W tym roku mieszkańcy Marek zostaną zaproszeni na wydarzenie towarzyszące – rodzinny rajd rowerowy trasą memoriału. To pomysł, który ma na celu przybliżenie mieszkańcom Memoriału Bercika i pokazanie jak wspaniałymi terenami leśnymi dysponuje nasze miasto. Zapraszamy całe rodziny na ciekawą przejażdżkę fragmentem trasy mareckiego wyścigu. Po zakończeniu rajdu na uczestników będzie czekało małe co nieco i miłe rozmowy.

Dziękujemy sponsorom, darczyńcom, wolontariuszom oraz wszystkim osobom, które wspierają i pomagają w przygotowaniach do Memoriału. Jesteście wspaniali, bardzo doceniamy Waszą pomoc. 

Po więcej informacji zapraszamy na stronę: www.memorialbercika.pl

Na wydarzenie zapraszają Mareckie Stowarzyszenie Rowerowe oraz Przyjaciele Bercika wraz z burmistrzem Jackiem Orychem.

organizatorzy
#Sport #Organizacje pozarządowe

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry