bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Zbadaj swoje kości w Osteobusie

18 kwietnia 2024, godz. 09:00
parking Kardiomed ul. Sportowa 3

Bezpłatna profilaktyka i wczesne wykrywane osteoporozy dla osób 35 plus

18 kwietnia na parkingu przychodni Kardiomed przy ul. Sportowej 3 stanie osteobus. Badania w nim wykonywane przeznaczone są dla mieszkańców Marek w wieku od 35 roku życia. Badania będą odbywały się od 09:00 do 17.00. Osoby z wynikami odbiegającymi od normy będą miały możliwość bezpłatnej konsultacji ortopedycznej w Wołominie w dniu 24.04.2024 r. od godziny 16:00

Każdy, kto dodatkowo chce zbadać poziom witaminy D3 może zapisać się na pobranie krwi, które zostanie wykonane w Przychodni Specjalistycznej na I piętrze w Szpitalu w Wołominie przy ul. Gdyńskiej 1/3 w dniu 12 kwietnia 2024 w godzinach od 10:00 do 16:00. Tutaj także osoby z wynikiem odbiegającym od normy mogą liczyć na konsultację lekarską.  

Prosimy o rejestrację telefoniczną pod numerem:

  • 22 76 33 220

Badania realizowane są ze środków powiatu wołomińskiego.

Osteoporoza jest chorobą dotykającą coraz większej liczby osób w naszym kraju. Cierpi na nią około 2,7 miliona ludzi. Rozwija się bezobjawowo. Powoduje zmiany w strukturze kości, przez co są coraz słabsze oraz bardziej podatne na złamania. Najczęściej zapadają na nią kobiety po menopauzie. Według statystyk na osteoporozę choruje co trzecia kobieta po 50 roku życia. Nie jest to jednak wyłącznie choroba kobiet – zapadają na nią również mężczyźni, a także osoby młode.

Densytometria jest podstawowym badaniem, które umożliwia rozpoznanie osteoporozy, również w jej stadium bezobjawowym, czyli przed złamaniem kości, czy kręgosłupa. Metoda ta precyzyjnie mierzy masę kostną – z dokładnością do 1%. Jest to rodzaj badania wykorzystującego niewielkie dawki promienia rentgenowskiego.

Badanie jest bezbolesne. Polega na radiologicznym pomiarze tkanki kostnej z kręgosłupa lędźwiowego lub szyjki kości udowej. Nie trzeba się do niego przygotowywać. Trwa zaledwie kilka minut. Konieczne jest jedynie zdjęcie biżuterii oraz metalowych elementów. Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia pomiaru jest ciąża.

WPZ
#Miasto #Zdrowie

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry