bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Prelekcja o ś.p. Bożenie Markiewicz

19 kwietnia 2024, godz. 18:00
CAF3, ul. Fabryczna 3

Stowarzyszenie MARKI-PUSTELNIK-STRUGA zaprasza na prelekcję poświęconą zawodniczce kobiecej piłki ręcznej

W styczniu 2024 r. upłynęło już dziesięć lat od śmierci jednej z najlepszych zawodniczek w historii polskiej, kobiecej piłki ręcznej - Bożeny Markiewicz (z d. Gniedziuk). Reprezentowała ona Polskę, rozgrywając w biało-czerwonych barwach 241 spotkań i strzelając 398 bramek, co było jeszcze do 2017 r. rekordem. 

Ostatnie blisko dwadzieścia lat swojego życia przeżyła w Markach pracując jako nauczyciel wychowania fizycznego w mareckich placówkach oświatowych, najdłużej w Zespole Szkół nr 1. im. Jana Pawła II.

Prelekcja poświęcona Ś.P. Bożenie Markiewicz (z d. Gniedziuk) (1961-2014) z wykorzystaniem środków audiowizualnych odbędzie się w najbliższy piątek 19 kwietnia o godz. 18.00 w gościnnym Centrum Aktywności Fabryczna 3 (CAF3).

Na prelekcję zostali zaproszeni: Wojciech Markiewicz mąż zmarłej reprezentantki Polski oraz Aleksander Markiewicz - syn.

Nasze piątkowe spotkania w CAF3 (w każdy trzeci piątek miesiąca) organizowane przez Stowarzyszenie Marki-Pustelnik-Struga, wpisały się w kalendarium wydarzeń kulturalno-oświatowych odbywających się w Markach. Prelekcje, które mają formułę otwartych spotkań dyskusyjnych, poświęcone są historii, dziejom naszej miejscowości, począwszy od śladów pierwszego osadnictwa i pobytu ludzi na ziemi mareckiej (dziesiąte tysiąclecie przed Chrystusem), aż do czasów współczesnych.

Jak co miesiąc na zakończenie spotkania wśród uczestników zostaną rozlosowane nagrody książkowe związane z historią Marek.

Serdecznie zapraszamy.

CAF3
#CAF 3

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry